Po 26 letech od protiprávního policejního zásahu, který byl spuštěn na základě podnětu společnosti Microsoft, Obvodní soud pro Prahu 2 rozsudkem potvrdil, že Mironet prokázal významnou část svého nároku na náhradu škody vůči Ministerstvu spravedlnosti ČR. Soudem nyní přiznaná část nároku znamená rekordní odškodné, jaké kdy české soudy přiznaly za nesprávný postup státu. Spor byl rozdělen na několik škod, u pravomocně uzavřených částí
… více »Lehké desktopové prostředí LXQt bylo vydáno ve verzi 2.4.0. Jde o převážně opravné vydání s drobnými vylepšeními podpory Waylandu.
Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 českého studia Warhorse získala cenu BAFTA v kategorii nejlepší příběh. V konkurenci pěti dalších nominovaných děl porazila i úspěšnou francouzskou hru Clair Obscur: Expedition 33, která v letošním ročníku získala cenu za nejlepší hru roku.
Projekt KDE oslaví v říjnu 30 let. Matthias Ettrich poslal 14. října 1996 do diskusní skupiny comp.os.linux.misc zprávu, která započala historii projektu. Důležité milníky jsou zobrazeny na časové ose KDE.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucí/ho projektu Debian (DPL, Wikipedie). Poprvé povede Debian žena. Novou vedoucí je Sruthi Chandran. Letos byla jedinou kandidátkou. Kandidovala již v letech 2020, 2021, 2024 a 2025. Na konferenci DebConf19 měla přednášku Is Debian (and Free Software) gender diverse enough?
Byla vydána nová verze 10.3 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Přidána byla podpora Orange Pi 4 LTS. Přibyl balíček Prometheus.
Implementace VPN softwaru WireGuard (Wikipedie) pro Windows, tj. WireGuard pro Windows a WireGuardNT, dospěly do verze 1.0.
V Pekingu dnes proběhl 2. ročník půlmaratonu humanoidních robotů. První 3 místa obsadili roboti Honor Lightning v různých týmech. Nový rekord autonomního robota je 50 minut a 26 sekund. Operátorem řízený robot to zvládl i s pádem za 48 minut a 19 sekund. Řízení roboti měli časovou penalizaci 20 %. Před rokem nejrychlejší robot zvládl půlmaraton za 2 hodiny 40 minut a 42 sekund. Aktuální lidský rekord drží Jacob Kiplimo z Ugandy s časem 57 minut a 20 sekund [𝕏].
Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.
Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.
. Prostě mě z ničeho nic začal tuhnout comp a to jak v Linuxu tak ve WinXP. Oba systémy jsou na samostatných discích. Když vyndám WinXP tak je tam jen Linux se svým diskem. Nechám počítač ať si vrčí, jdu spát a ráno je kouslej, na monitoru je poslední okamžik bez jakéhokoliv varování, myš mrtvá, klávesnice mrtvá, obě síťovky mrtvé no a jedinou divnou hodnotu z testů mám tu teplotu disku. Momentálně na novej comp nemám a zhruba po hodině to zapínat pořát znovu??? Už jsem vzal vysavač a vysál jsem všechno včetně zdroje a procesoru, i paměti jsem měl venku a vysál jsem kontakty (přiznám, dost špinavé kontakty
). No ale teď už vlastně jedu bez vypnutí cca 2 hod.

ale anglicky a to pro mě není to pravé počtení, ale dokonce jsem asi i našel. Nastaveno mám Bank 0 až 3 všechny na 8/10ns. Ostatní možnosti jsou akorát normal, něco, něco a fast bez konkrétní hodnoty.
fast je nejrychlejší.
Na test pamětí je memtest můžeš ho nechat běžet pořád (běží po proběhnutí pořád dokola).
Taky zda nemáš něco přetaktované to taky dělá problémy i když to někdy může běžet třeba nějakou dobu stabilně.
Přeskoušet všechny konektory, karty, paměti zda jsou zasunuté dobře.
.
P.S. Opravdu mas 540MB RAMku? To je dost unikat...
)
http://rick.vanrein.org/linux/badram/
Prostě vyskoušet každou jednotlivě a pokud projdou všechny tak potom se nějaké neshodnou takže tam asi budeš muset nechat pouze nějakou.
PS. Když je vytahneš tak očisti kontakty gumou na gumování
a prohlédni jejich sloty zda je vše OK.
(což byla asi i pravda).
Příště vše vytáhnout rozebrat vyčistit a co najdeme příště ?
))
. Je to starej Siemens C25 třeba měl silnější signál, no aspoň mám comp jako novej, já rozebral úplně všechno a dokonce jsem i doplnil všechny šroubky, to muj comp ještě nikdy nepoznal. A paměti jsou svatý, memtest jel 17,5 hodiny.
Tiskni
Sdílej: