Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
map <F5> :w<CR>:!csplain %<CR>
', kterezto mi projizdelo upravovany soubor TeXem. Tedy pokud jsem si v terminalu vlezl do adresare se souborem a spustil vim. Kdyz ale z nejakeho menu window manageru spustim gvim a otevru v nem kyzeny soubor, neprovede se change dir, coz mi vadi, protoze moje makro pak prestava fungovat, nebot pise .log a .dvi soubor do domovskyho adresare a taky TeX nadava, ze nemuze najit .epsf soubory, pokud je potrebuje a oni jsou v adresari se souborem .tex. Nechce se mi furt psat ':cd xyz
' po kazdym nacteni souboru. Je nejaka promenna davajici jmeno adresare, ve kterym je editovany soubor? Neco co by se dalo pouzit do 'autocmd BufRead * cd "adresar, ve kterem je nacitany soubor"
' ? Nebo to jde udelat nejak elegantneji? Diky za odpovedi.
:!cd %:p:h; csplain %:t
(:h filename-modifiers
, doufám, že jsečm to nepoplet). cd ještě ve vimu se udělá stejně.
:h filename-modifiers
:command -nargs=0 GotoDir execute "cd " . expand("%:h")a používám to furt. Jako autocommand to není moc dobrý nápad, klidně to zkus, ale zjistíš, že ti to poleze do adresářů za soubory, za kterými nikam lézt nechceš. Nemám algoritmizovatelné pravidlo, kdy se za souborem přepnout chci, a kdy nechci, takže to dělám ručně.
Tiskni
Sdílej: