SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
Bylo spuštěno PINE64 EU. Notebook Pinebook, telefon PinePhone, hodinky PineTime nebo páječku Pinecil lze koupit s 2letou zárukou a 14denní lhůtou pro vrácení zboží.
Služba mojeID vstoupila do Evropy. S využitím mojeID je nově možné se přihlašovat např. na daňové portály Slovenska, Belgie nebo Švédska, portál pro sociální zabezpečení Nizozemí, množství portálů evropských institucí nebo portálů pro správu domény Estonska nebo Dánska.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 119 (pdf), HackSpace 56 (pdf), Wireframe 63 (pdf), Custom PC 227 (pdf) a Hello World 19 (pdf).
Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
map <F5> :w<CR>:!csplain %<CR>
', kterezto mi projizdelo upravovany soubor TeXem. Tedy pokud jsem si v terminalu vlezl do adresare se souborem a spustil vim. Kdyz ale z nejakeho menu window manageru spustim gvim a otevru v nem kyzeny soubor, neprovede se change dir, coz mi vadi, protoze moje makro pak prestava fungovat, nebot pise .log a .dvi soubor do domovskyho adresare a taky TeX nadava, ze nemuze najit .epsf soubory, pokud je potrebuje a oni jsou v adresari se souborem .tex. Nechce se mi furt psat ':cd xyz
' po kazdym nacteni souboru. Je nejaka promenna davajici jmeno adresare, ve kterym je editovany soubor? Neco co by se dalo pouzit do 'autocmd BufRead * cd "adresar, ve kterem je nacitany soubor"
' ? Nebo to jde udelat nejak elegantneji? Diky za odpovedi.
:!cd %:p:h; csplain %:t
(:h filename-modifiers
, doufám, že jsečm to nepoplet). cd ještě ve vimu se udělá stejně.
:h filename-modifiers
:command -nargs=0 GotoDir execute "cd " . expand("%:h")a používám to furt. Jako autocommand to není moc dobrý nápad, klidně to zkus, ale zjistíš, že ti to poleze do adresářů za soubory, za kterými nikam lézt nechceš. Nemám algoritmizovatelné pravidlo, kdy se za souborem přepnout chci, a kdy nechci, takže to dělám ručně.
Tiskni
Sdílej: