abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 755 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: shaper

    13.1.2005 09:27 hekos
    shaper
    Přečteno: 578×
    Lidi kam mam nahrat shaper tak aby pak fungoval jsem zacatecnk poradte prosim dekuji

    Odpovědi

    13.1.2005 09:59 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Super jsi to popsal...shaperem myslíš co? Nějaký modul do jádra nebo cbq.init (htb.init). Co máš za distro atd atd...takhle to nikdo nebude ani číst.
    13.1.2005 10:00 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Jaký shaper ? HTB, CBQ, rshaper ?
    Jakou verzi jádra máš ?
    Jaká distribuce ?

    Musíš poskytnout trošku víc informací nebo Tě tu každý pošle .... no víš co jsem chtěl napsat :-)
    13.1.2005 10:03 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    kde zjistim jake mam jadro abych vam to mohl napsat ty informace... jinak mam shaperd.2.2.24.tar.gz
    13.1.2005 10:06 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Jinak jsem zapoměl dodat, že rshaper,
    narozdíl od HTB nebo CBQ, pracuje pouze na jádrech 2.4.

    Nic méně pro začátečníka je to asi opravdu dobrý.

    Zadáš rshaperctl 10.12.13.1 32000
    a uživatel, který má IP adresu 10.12.31.1 bude omezen na 32Kbyte :-)
    13.1.2005 10:14 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    mno bylo by to super ale nejdriv bych musel vedet kam to nahrat:))) ja vim ze tohle je smesne ale proste musite vzit to ze jsem uplna lama zacatecnik
    13.1.2005 10:27 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    V tom případě doporučuji strýčka Googlu (najdes ho zde: http://www.google.com)
    a něco si o tom přečíst a na základě získaných informací
    si v hlavě udělat obrázek a rozhodnout se, jakým směrem
    se vydáš (měkké -i- nebo tvrdé -y- nechť kritici mojí češtiny rozhodnou :D )
    13.1.2005 10:33 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Pro úplného začátečníka asi nebude žádný, ale démod shaperd považuji za opravdu jednoduchý (dokumentace je k němu přiložena). Stále ale vyžaduje alespoň základní znalosti firewallu. Případně je možné firewall nastavit scriptem Firehol a jednodužší to už asi nebude.

    Martin
    13.1.2005 10:01 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Dopuručuji k přečtení:

    LINUXZONE - Praktické využití CBQ http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=4&idc=142

    HTB - jemný úvod - ROOT.cz http://www.root.cz/clanek/1795

    A co máte vlastně za distribuci?
    13.1.2005 10:04 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    mam mandrake 10,1
    13.1.2005 10:22 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    hele když jsme u toho ...nač ten shaper potřebuješ když jsi začátečník??
    13.1.2005 10:29 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Jo, to není špatná otázka :-)
    13.1.2005 10:30 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    abych mohl omezovat lidi co maj odeme net a plnou rychlost jim davat nechci pac pak nekdo taha a druhy si stezuje ze mu net jede spatne...
    13.1.2005 10:31 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    jenom kvuli tomuhle sem si daval linuxe ze to tu jde neco takoveho delat....
    13.1.2005 10:54 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    v tom případě mi nezbývá než říct "nastuduj si to". Protože pokud sdílíš net s ostatníma a má to mít smysl musíš tomu rozumět. Jinak můžeš zkusit toto, ale nezaručuju ti, že je to naprosto správně a že se v tom vyznáš.
    13.1.2005 13:45 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    lidi nechcete mi to trochu usnadnit a ne tak trapit prosim vas hodte mi odkaz kde si muzu stahnout to jadro2.4 a jeste nejaky ten programek na to omezovani a pak vysvetlete kam co a jak mam nahrat dekuji moc tak to bude asi nejlepsi
    13.1.2005 15:55 zed | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Jestli mas Mandrake 10.1 nemusis resit upgrade jadra. Jinak doprucuju zkusit pro zacatek neco jednodussiho a pak prejit na "velke" distro. napr. http://www.zelow.no/floppyfw/ a http://802.11b.cz/clanek.asp?url=http://802.11b.cz/CLANKY/HW%20-%20SW/13436.htm&cl=13436
    13.1.2005 23:45 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    kam co a jak mam nahrat
    No tak tohle mě asi dojalo nejvíc :-)
    Mimochodem tohle není helpline...tohle je fórum!
    13.1.2005 13:45 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    lidi nechcete mi to trochu usnadnit a ne tak trapit prosim vas hodte mi odkaz kde si muzu stahnout to jadro2.4 a jeste nejaky ten programek na to omezovani a pak vysvetlete kam co a jak mam nahrat dekuji moc tak to bude asi nejlepsi
    13.1.2005 14:17 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    To jsi nemohl myslet vážně, viď ? :-)

    1. tady na ABC Linuxu se to řešilo již několikrát.
    2. omezování rychlosti není nic jednoduchého
    3. k tomu, aby jsi to mohl provozovat potřebuješ, znát základní syntaxe Linuxu
    4. pravděpodobně budeš muset umět anglicky, aby jsi mohl studovat man stránky ve Tvém systému.
    5. Jestli máš Linux jenom kvůli omezování rychlosti a nechce se Ti nic dalšího studovat, tak raději použij pro Windows program, která se jmenuje BandwitchLimiter.
    13.1.2005 23:43 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Já doufám, že to vážně nemyslel, jinak mě asi odvezou :-)
    14.1.2005 01:07 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    mno myslel taky ze uz jsem to rozjel:-D
    14.1.2005 08:11 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Jestli jsi to rozjel za den a jsi s linuxem začátečník tak:
    1)Jsi génius a extrémně vnímavý a gratuluji.
    2)Kecáš
    3)Rozjel jsi to ve windows
    14.1.2005 10:02 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    ne rozjel jsem to v linuxu pres htb... ale potreboval bych vedet kam to mam zapsat aby se to zapinalo pospusteni pac me to nebavi porad zapisovat do console... poradte kam to zapsat thanks
    14.1.2005 11:11 Petr Dvořáček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Třeba do /etc/rc.local :-)

    A co a jak zapisuješ do konzole ?
    14.1.2005 11:29 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Takhle uz sem se dlouho nepobavil :o))
    14.1.2005 11:32 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    já taky ne...a to jsi nečetl jinou otázku od autora :-) htp po spuštění. Některým prostě není pomoci :-)
    14.1.2005 12:23 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    No prave, ze sem to cetl, jinak bych se nenasmal tolik. Ted sem chtel jeste neco napsat, ale jak vidim... Skoda slov! :o)
    17.7.2010 18:12 F-Ranta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    no to prece ne .... pod windows existuje takovej JEDNODUCHEJCH programu ... resp. PROGRAM ... treba Bandwidth Controller 1.14
    14.1.2005 11:50 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper
    Tak snad radsi dost. Stahnete si m0n0wall, je to klikoidni jednoucelova distribuce zalozena na FreeBSD, ktera ma mj. shaping. Sice to neni HTB, ale rozhodne to bude fungovat lepe, nez cokoliv, co se stavajicimi znalostmi sam vyplodite.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.