Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Mate niekto skusenosti s viac zvukovymi kartami v FC3? Pytam sa specialne na tuto distribuciu z nasledujuceho dovodu. Pouzivam slackware a nemam s viacerimi zvukovkami ziadny problem, staci zaviest moduly, subory zariadeni v /dev su vytorene az pre styri zvukovky.Klidně kolik chceš je to uplně stejné
Znama ma poprosila o pomoc s dvoma zvukovkami na FC3. Okrem toho, ze v standartnej instalacii neboli prikazy ako modprobe a pod. (mozno bola chyba na jej strane, ale vravela, ze davala nainstalovat vsetko),Toto je nesmysl modprobe se tam nainstaluje vždy spíše jsi to spouštěl z normálního uživatele který nemá v PATH /sbin /usr/sbin
v /dev (nepouziva devfs) boli len dsp a mixer, rovnako aj v /dev/snd boli subory len pre jednu zvukovku.No tak si tam ty soubory vytvořím man mknod
Jedna zvukovka funguje, druha nie ani po vytvoreni prislusnych suborov zariadeni (zavedeny modul je samozrejmostou). Nemal som cas na nejaku hlbsiu analyzu, ale chcem sa opytat: Mate niekto info/skusenosti o tom, ako je FC3 po standartnej instalacii pripravena na pouzitie viacerich zvukovych kariet? Podarilo sa to niekomu rozbehat? Funguje niekomu v FC3 s intelackou onboard zvukovkovkou prehravanie viacerich zdrojov sucasne? Dakujem.Problém je pokud tam budeš cpát zvukovky které používají stejnou adresu tak to chodit nebude
Klidně kolik chceš je to uplně stejnéno, vzhladom k tomu, ze v /dev su zariadenia len pre jednu zvukovku, celkom rovnake mi to nepride. fc3 by mala pouzivat udev, musim si o tom nieco nastudovat, kazdopadne sa sa subory nevytvoria ani po nahrati modulu. nasiel som, ze je potrebne upgradnut udev, ale ani to tento problem nevyriesilo.
Toto je nesmysl modprobe se tam nainstaluje vždy spíše jsi to spouštěl z normálního uživatele který nemá v PATH /sbin /usr/sbinmodprobe a lsmod neboli ani v /sbin, bolo ich potrebne doinstalovat. /sbin nema v $PATH ani root. to ale nie je teraz dolezite.
No tak si tam ty soubory vytvořím man mknodako som uz pisal, tie som vytvoril rucne. napadlo ma ale, ci teraz nebudu kolidovat s udev.
A přehrávání z více zdrojů současně ? To alsa normálně umí takže pouze správně nastavit.viem ze to alsa vie s nejakym pluginom, narazal som na to, ze v slackware to vsetko funguje bez problemov: viac zvukoviek, prehravanie viacerich zdrojov sucasne a pod. a to bez potreby akejkolvek dodatocnej konfigurace (okrem nahrania modulov). fc3 mi pride trosku nedotiahnuta (na prvy pohlad), paradoxne mi v tomto pride slack omnoho viac user-friendly. ale nechcem vyvolavat flame slack-vs-fc. len som chcel zistit, ci mal niekto podobny problem. kazdopadne dakujem za Vas prispevok.
v /dev mam tieto zariadnia - pre OSS dsp - prva zvukovka dsp1 - prva zvukovka adsp - druha zvukovka adsp1 - druha zvukovka audio audio1 amidi midi mixer - prva mixer1 - druha v /dev/snd - alsa zariadenia (*C0* - karta 1, *C1* karta 2) controlC0 controlC1 hwC0D0 midiC0D0 midiC0D1 pcmC0D0c pcmC0D0p pcmC0D1c pcmC0D2c pcmC0D2p pcmC1D0c pcmC1D0p pcmC1D1p timer
Tiskni
Sdílej: