Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Mate niekto skusenosti s viac zvukovymi kartami v FC3? Pytam sa specialne na tuto distribuciu z nasledujuceho dovodu. Pouzivam slackware a nemam s viacerimi zvukovkami ziadny problem, staci zaviest moduly, subory zariadeni v /dev su vytorene az pre styri zvukovky.Klidně kolik chceš je to uplně stejné
Znama ma poprosila o pomoc s dvoma zvukovkami na FC3. Okrem toho, ze v standartnej instalacii neboli prikazy ako modprobe a pod. (mozno bola chyba na jej strane, ale vravela, ze davala nainstalovat vsetko),Toto je nesmysl modprobe se tam nainstaluje vždy spíše jsi to spouštěl z normálního uživatele který nemá v PATH /sbin /usr/sbin
v /dev (nepouziva devfs) boli len dsp a mixer, rovnako aj v /dev/snd boli subory len pre jednu zvukovku.No tak si tam ty soubory vytvořím man mknod
Jedna zvukovka funguje, druha nie ani po vytvoreni prislusnych suborov zariadeni (zavedeny modul je samozrejmostou). Nemal som cas na nejaku hlbsiu analyzu, ale chcem sa opytat: Mate niekto info/skusenosti o tom, ako je FC3 po standartnej instalacii pripravena na pouzitie viacerich zvukovych kariet? Podarilo sa to niekomu rozbehat? Funguje niekomu v FC3 s intelackou onboard zvukovkovkou prehravanie viacerich zdrojov sucasne? Dakujem.Problém je pokud tam budeš cpát zvukovky které používají stejnou adresu tak to chodit nebude
Klidně kolik chceš je to uplně stejnéno, vzhladom k tomu, ze v /dev su zariadenia len pre jednu zvukovku, celkom rovnake mi to nepride. fc3 by mala pouzivat udev, musim si o tom nieco nastudovat, kazdopadne sa sa subory nevytvoria ani po nahrati modulu. nasiel som, ze je potrebne upgradnut udev, ale ani to tento problem nevyriesilo.
Toto je nesmysl modprobe se tam nainstaluje vždy spíše jsi to spouštěl z normálního uživatele který nemá v PATH /sbin /usr/sbinmodprobe a lsmod neboli ani v /sbin, bolo ich potrebne doinstalovat. /sbin nema v $PATH ani root. to ale nie je teraz dolezite.
No tak si tam ty soubory vytvořím man mknodako som uz pisal, tie som vytvoril rucne. napadlo ma ale, ci teraz nebudu kolidovat s udev.
A přehrávání z více zdrojů současně ? To alsa normálně umí takže pouze správně nastavit.viem ze to alsa vie s nejakym pluginom, narazal som na to, ze v slackware to vsetko funguje bez problemov: viac zvukoviek, prehravanie viacerich zdrojov sucasne a pod. a to bez potreby akejkolvek dodatocnej konfigurace (okrem nahrania modulov). fc3 mi pride trosku nedotiahnuta (na prvy pohlad), paradoxne mi v tomto pride slack omnoho viac user-friendly. ale nechcem vyvolavat flame slack-vs-fc. len som chcel zistit, ci mal niekto podobny problem. kazdopadne dakujem za Vas prispevok.
v /dev mam tieto zariadnia - pre OSS dsp - prva zvukovka dsp1 - prva zvukovka adsp - druha zvukovka adsp1 - druha zvukovka audio audio1 amidi midi mixer - prva mixer1 - druha v /dev/snd - alsa zariadenia (*C0* - karta 1, *C1* karta 2) controlC0 controlC1 hwC0D0 midiC0D0 midiC0D1 pcmC0D0c pcmC0D0p pcmC0D1c pcmC0D2c pcmC0D2p pcmC1D0c pcmC1D0p pcmC1D1p timer
Tiskni
Sdílej: