V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
unmy_hdr * . . . my_hdr Subject: "nejaky muj subject"prostě nefunguje, nechápu proč, vždyť From, To, Cc, Bcc apod. takhle nadefinuju úplně v pohodě. Víte někdo jak na to? Podobný problém je s vložením těla zprávy, ale to jsem již vyřešil přes nastavení "editor", kde provedu (pro Vim) "+':r /path/to/nejaky_body.template'"... Ale s tím subjectem se opravdu nevím rady
$ cat tmp/muttrc unmy_hdr * my_hdr Subject: ahoj svete set edit_headers=yes set editor="vim '+:%%s/Subject:/Subject: text/'" # ^^ $ mutt -F tmp/muttrcAle my_hdr Subject: ... nemění subject v odpovědi a nemá vliv na zprávu matchlou v reply nebo send hooku (má vliv až na další).
Error detected while processing command line: E492: Not an editor command: :%%s/Subject:/Subject: text/
Mutt 1.4.2.1i (2004-02-12) VIM - Vi IMproved 6.3 (2004 June 7, compiled Jan 11 2005 02:52:41)
---cut--- set signature="~/.mutt/signatures/normal.sig" set editor="vim -c 'startinsert' \ +':set textwidth=76' \ +':set nu!' \ +':%%s/^Subject:.*$/Subject: Text našeho subjectu/' \ +'/Reply-To:.*$' \ +':r ~/.mutt/templates/nazev.tem' \ +':10' %s" unmy_hdr * my_hdr From: "Moje jméno" <moje_adresa> my_hdr To: "Komu to bude" <recipient_adresa> my_hdr Cc: "Carbon Copy pro" <carbon_adresa> my_hdr Reply-To: "Kam půjde odpověď" <reply_adresa> ---cut---U mě uvedené způsobí, že se sestaví takovýto E-mail:
From: Moje jméno <moje_adresa> To: Komu to bude <recipient_adresa> Cc: Carbon Copy pro <carbon_adresa> Bcc: Subject: Text našeho subjectu Reply-To: Kam půjde odpověď <reply_adresa> zde bude tělo zprávy z ~/.mutt/templates/nazev.tem -- zde bude signatura z ~/.mutt/signatures/normal.sigVim zároveň naskočí v Insert módu a kurzor je na pozici začátku těla zprávy. Upozorňuji znovu, že toto řešení pravděpodobně nikomu nebude a ani nemůže fungovat! Je to fakticky jen na ukázku že to jde a funguje. V konkrétní konfiguraci Muttu je nutno postupovat dle dané konfigurace jinak. Nějaké univerzální řešení bychom takovýmto způsobem hledali asi jen stěží. Napadá mě ještě jedna možnost, ale zatím jsem ji netestoval. Uvedený způsob mi totiž přijde příliž složitý a skoro neschůdný.
:set něco
věci by šly hodit do ~/.vim/ftplugin/mail.vim, ostatní věci (:r, :s///) budou dělat neplechu, když ten mail budeš editovat dvakrát -- to by je pak chtělo přesunout do konfigurace vimu a tam nějak testovat, co je nový mail a co ne.
PS: Právě proto, že je to vývojová verze, jsem psal, že mi nepadá.
PS: Právě proto, že je to vývojová verze, jsem psal, že mi nepadá.Aha
#!/bin/sh FROM=odesilatel TO="seznam adresatu" CC="seznam cc adresatu" SUBJECT="predmet" TEXT=/soubor/s/textem CC="-c ${CC// / -c }" MAIL="$FROM" for f in "$@"; do mutt -a "$f" -s "$SUBJECT" $CC $TO <"$TEXT" doneJinak ten tvůj postup bude fungovat, ale tu zprávu je potřeba napsat najednou, protože když se vim spustí podruhé, tak znova nahradí řádku se Subjectem a načte template.
macro index \cT ":set editor=\"vim +'<esc>/^$' +':r /cesta/k/telu'\"<enter><forward>:set editor=default\n"Třeba taky šikovnej způsob jak mezi hlavičku a podpis narvat šablonku pro tělo. Místo
<forward>
lze psát třeba <reply>
atd. Předpokládá to ovšem, že píšete ve Vimu, to je jediný nedostatek. Ovšem vložit něco do souboru by snad měl umět každej pořádnej editor...
Tiskni
Sdílej: