Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
unmy_hdr * . . . my_hdr Subject: "nejaky muj subject"prostě nefunguje, nechápu proč, vždyť From, To, Cc, Bcc apod. takhle nadefinuju úplně v pohodě. Víte někdo jak na to? Podobný problém je s vložením těla zprávy, ale to jsem již vyřešil přes nastavení "editor", kde provedu (pro Vim) "+':r /path/to/nejaky_body.template'"... Ale s tím subjectem se opravdu nevím rady
$ cat tmp/muttrc unmy_hdr * my_hdr Subject: ahoj svete set edit_headers=yes set editor="vim '+:%%s/Subject:/Subject: text/'" # ^^ $ mutt -F tmp/muttrcAle my_hdr Subject: ... nemění subject v odpovědi a nemá vliv na zprávu matchlou v reply nebo send hooku (má vliv až na další).
Error detected while processing command line: E492: Not an editor command: :%%s/Subject:/Subject: text/
Mutt 1.4.2.1i (2004-02-12) VIM - Vi IMproved 6.3 (2004 June 7, compiled Jan 11 2005 02:52:41)
---cut--- set signature="~/.mutt/signatures/normal.sig" set editor="vim -c 'startinsert' \ +':set textwidth=76' \ +':set nu!' \ +':%%s/^Subject:.*$/Subject: Text našeho subjectu/' \ +'/Reply-To:.*$' \ +':r ~/.mutt/templates/nazev.tem' \ +':10' %s" unmy_hdr * my_hdr From: "Moje jméno" <moje_adresa> my_hdr To: "Komu to bude" <recipient_adresa> my_hdr Cc: "Carbon Copy pro" <carbon_adresa> my_hdr Reply-To: "Kam půjde odpověď" <reply_adresa> ---cut---U mě uvedené způsobí, že se sestaví takovýto E-mail:
From: Moje jméno <moje_adresa> To: Komu to bude <recipient_adresa> Cc: Carbon Copy pro <carbon_adresa> Bcc: Subject: Text našeho subjectu Reply-To: Kam půjde odpověď <reply_adresa> zde bude tělo zprávy z ~/.mutt/templates/nazev.tem -- zde bude signatura z ~/.mutt/signatures/normal.sigVim zároveň naskočí v Insert módu a kurzor je na pozici začátku těla zprávy. Upozorňuji znovu, že toto řešení pravděpodobně nikomu nebude a ani nemůže fungovat! Je to fakticky jen na ukázku že to jde a funguje. V konkrétní konfiguraci Muttu je nutno postupovat dle dané konfigurace jinak. Nějaké univerzální řešení bychom takovýmto způsobem hledali asi jen stěží. Napadá mě ještě jedna možnost, ale zatím jsem ji netestoval. Uvedený způsob mi totiž přijde příliž složitý a skoro neschůdný.
:set něco
věci by šly hodit do ~/.vim/ftplugin/mail.vim, ostatní věci (:r, :s///) budou dělat neplechu, když ten mail budeš editovat dvakrát -- to by je pak chtělo přesunout do konfigurace vimu a tam nějak testovat, co je nový mail a co ne.
PS: Právě proto, že je to vývojová verze, jsem psal, že mi nepadá.
PS: Právě proto, že je to vývojová verze, jsem psal, že mi nepadá.Aha
#!/bin/sh FROM=odesilatel TO="seznam adresatu" CC="seznam cc adresatu" SUBJECT="predmet" TEXT=/soubor/s/textem CC="-c ${CC// / -c }" MAIL="$FROM" for f in "$@"; do mutt -a "$f" -s "$SUBJECT" $CC $TO <"$TEXT" doneJinak ten tvůj postup bude fungovat, ale tu zprávu je potřeba napsat najednou, protože když se vim spustí podruhé, tak znova nahradí řádku se Subjectem a načte template.
macro index \cT ":set editor=\"vim +'<esc>/^$' +':r /cesta/k/telu'\"<enter><forward>:set editor=default\n"Třeba taky šikovnej způsob jak mezi hlavičku a podpis narvat šablonku pro tělo. Místo
<forward>
lze psát třeba <reply>
atd. Předpokládá to ovšem, že píšete ve Vimu, to je jediný nedostatek. Ovšem vložit něco do souboru by snad měl umět každej pořádnej editor...
Tiskni
Sdílej: