abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (26%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (4%)
     (4%)
     (32%)
    Celkem 50 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 15:56
    Rozcestník

    Dotaz: Kompilace jadra, initrd, k8

    23.2.2005 13:44 Juraj
    Kompilace jadra, initrd, k8
    Přečteno: 385×
    Dobry den, pouzivam MDK a protoze 2.6.8.1-24mdk nepodporuje powersave pro k8(cpufreq modul). Tak jsem si stahl 2.6.10 vanilla jadro + nitro patche. Zakompiloval jsem podporu initrd. Ext3 a cramfs jsem zakompiloval jako moduly. Vse se v poradku zkompilovalo. Do /boot jsem zkopiroval soubor vmlinuz jako vmlinuz-2.6.10-nitro4, System.map-2.6.10-nitro4 a vytvoril jsem si initrd pomoci mkinitrd initrd-2.6.10-nitro4.img 2.6.10-nitro 4. Nastavil lilo.conf, pustil lilo, dal reboot. Vybral si z nabidky novy kernel, ale nic. Chyba: kernel panic: VFS: unable to mount root fs on .... filesystem mam ext3. Kompilaci jsem nastavil pomoci make xconfig, typ procesoru jsem nastavil na Opteron/Athlon64/Hammer/K8. Procesor mam Mobile Sempron 2800+(Pripominam, ze vsechny mobile semprony jsou na jadre newcastle, tedy jsou z rodiny K8, jen u nich neni podpora 64b.). Dekuji za vase odpovedi.

    Odpovědi

    23.2.2005 15:15 ivok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    Po kompilaci jádra dejte make install - to vytvoří initrd se správnými moduly a správný zápis do lilo.conf a spustí LILO :-)
    23.2.2005 17:54 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    To make install je spravna cesta, v konzoli jsem videl, jak to do initrd pridava moduly(ext3....), ale nakonec je vysledek stejnej..ramdisk to najde, pak to hned hodi kernel panic...unable...no jak jsem psal v otazce
    23.2.2005 18:13 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    No a ten root, co to zkouší mountovat, je správně? Nemáte nějaký řadič, co potřebuje zvláštní ovladač?
    23.2.2005 18:21 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    root=/dev/hda5(v lilo.conf) je to stejne jako u stareho jadra, ktere funguje bez problemu....
    23.2.2005 16:51 miso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    podpora ext3 je v jadre, alebo ako modul?
    v pripade ze je ako modul, nahrava sa cez initrd?
    23.2.2005 18:00 Miroslav Andrle | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    Zkuste 2.6.10 jadro z Cookeru, ja sam na nem funguji (podpora procesoru Dothan) v pohode.
    23.2.2005 18:02 Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    Diky za radu, ale me zajima proc to nefunguje.....
    23.2.2005 23:56 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    Protože to nenašlo root asi máš špatně ramdisk nebo nemáš podporu HD v jádře.

    Vykašli se na ramdisk je podle mě zbytečnej a ovladač řadiče a použitý fs který je na disku dej natvrdo do jádra a bude po problému. Tyto věci se používají vždy na 100% a když změníš MB tak si přeložíš nové jádro takže nevidím proč by to mělo být jako modul.
    25.2.2005 13:45 JuraJ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    Tak jsem dal ext3 i cramfs do jadra a porad to hlasi: Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on uknown-block(3,5).....
    25.2.2005 15:49 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace jadra, initrd, k8
    No tak asi ten oddíl není ext3 nebo cramfs :-) případně ho máš asi špatně označenej "neznámý blok(3,5)" takže se koukni na ten disk fdiskem jako co tam máš nastaveno ten oddíl a taky si skontroluj na co je to vlastně naformátovane.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.