Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
:0fb | cat - ; \ echo ; \ echo "spam" ; \ echo "dalsi otravny spam" ; \ echo "jeste vice spamu"Timto veskrze hloupym pocinanim zlikvidujete veskere sifrovane a digitalne podepsane emaily a jejich odesilatele a adresati vam prijdou rozbit budku. Dale poukazuji na pravni aspekty a mozne porusovani zakona c. 480/2004 o nekterych sluzbach informacni spolecnosti.
Videl som nejake podobne veci,ako napr. signatura,ktore sa daju nastavit vo freemailoch aby pridalo na koniec spravy text, ...Jasně, to se však týká WebMailů a ne mailů pomocí OffLine klientů (Outlook ...etc). V postfixu by jistě šel použít nějaký program, který by fungoval třeba jako ClamAV, nebo NOD32 - ten umí do zprávy přidat nějaký text ... ale nikdy jsem to neřešil. Pouze u toho NOD32 jsem jednou využil této vlastnosti, abych informoval zákazníky jisté firmy s předstihem na možný výpadek během změny serveru a současně providiera ... jinak souhlasím jako výše, že to asi není moc dobrý nápad ...
Tiskni
Sdílej: