Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
naroky jsou skutecne dost specificke, ... Pokud mate nekdo jiny nazor, rad si ho poslechnu.redakcnich systemu je hodne, jenomze dokud neni aspon naznakem jasne, o jake "specificke naroky" jde, tak vam asi nikdo nic jineho nez tu zaznelo (urob si specificky sam :) neporadi.
P.S. nepamatuji, že by se kterákoli technologie Microsoftu nepovedla opravdu dokonale, aspoň podle jeho věrozvěstů; a že by ji titíž totálně nezatratili o něco později, když se objevila nová opravdu dokonalá
Jinak odpověď na vaši otázku zní ne, s dynamickým obsahem na webu jsem začal tím, že jsem psal CGI skripty v klasickém céčku. A když to začalo být neúnosné a zjistil jsem, že s PHP dokážu být podstatně produktivnější při snesitelné ztrátě efektivity aplikací, přešel jsem na PHP. Když některé zatíženější skripty byly v PHP příliš náročné na paměť i procesor, napsal jsem místo nich middleware v C++, který ty kritické části nahrazuje. Tato kombinace mi vyhovuje a zatím jsem neobjevil nic, co by pro mne bylo takovým vylepšením, aby mi to stálo za migraci.
Tiskni
Sdílej: