abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: problémy s autentizací přes LDAP

    7.3.2005 22:41 Milan Beneš
    problémy s autentizací přes LDAP
    Přečteno: 619×
    Zdravím, mám tady problém, ze kterého už pomalu lezu po stropě. Rozchodil jsem autentizaci přes LDAP pomocí Gentoo LDAP howto, dá se říct, že to chodí, ale hází to do logu dost podivné věci.

    toto je /etc/pam.d/system-auth:
    
    auth            required        /lib/security/pam_env.so
    auth            sufficient      /lib/security/pam_unix.so likeauth nullok shadow
    auth            sufficient      /lib/security/pam_ldap.so use_first_pass
    auth            required        /lib/security/pam_deny.so
    
    account         sufficient      /lib/security/pam_unix.so
    account         sufficient      /lib/security/pam_ldap.so
    account         required        /lib/security/pam_deny.so
    
    password        required        /lib/security/pam_cracklib.so retry=3
    password        sufficient      /lib/security/pam_unix.so nullok use_authtok shadow md5
    password        sufficient      /lib/security/pam_ldap.so use_authtok
    password        required        /lib/security/pam_deny.so
    
    session         required        /lib/security/pam_limits.so
    session         required        /lib/security/pam_unix.so
    session         required        /lib/security/pam_mkhomedir.so skel=/etc/skel/ umask=0
    session         optional        /lib/security/pam_ldap.so
    
    a toto se zjevuje v logu:
    Security Violations
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=
    Mar  7 21:38:24 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    Mar  7 21:56:25 [imap(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= 
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    Mar  7 21:56:25 [imap(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= 
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    
    Unusual System Events
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
                    - Last output repeated 2 times -
    Mar  7 21:37:59 [sshd] Received signal 15; terminating.
    Mar  7 21:38:00 [sshd] Server listening on 0.0.0.0 port 22.
    Mar  7 21:38:24 [sshd(pam_unix)] check pass; user unknown
    Mar  7 21:38:24 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    Mar  7 21:38:24 [sshd] Accepted keyboard-interactive/pam for saruman from 192.168.0.2 port 1322 ssh2
    Mar  7 21:38:24 [sshd(pam_unix)] session opened for user saruman by (uid=0)
    Mar  7 21:38:24 [sshd] nss_ldap: reconnecting to LDAP server...
    Mar  7 21:38:24 [sshd] nss_ldap: reconnected to LDAP server after 1 attempt(s)
    Mar  7 21:38:42 [sshd(pam_unix)] session closed for user saruman
    Mar  7 21:41:50 [imapd-ssl] LOGOUT, user=saruman, ip=[192.168.0.2], headers=2398, body=28291, time=3556, starttls=1
    Mar  7 21:46:53 [su(pam_unix)] session closed for user root
    Mar  7 21:46:54 [sshd(pam_unix)] session closed for user saruman
    Mar  7 21:56:25 [authdaemond] nss_ldap: reconnecting to LDAP server...
    Mar  7 21:56:25 [authdaemond] nss_ldap: reconnected to LDAP server after 1 attempt(s)
    Mar  7 21:56:25 [imap(pam_unix)] check pass; user unknown
    Mar  7 21:56:25 [imap(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= 
    Mar  7 21:56:26 [imapd-ssl] LOGIN, user=saruman, ip=[192.168.0.2], protocol=IMAP
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] check pass; user unknown
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    Mar  7 22:04:14 [sshd] Accepted keyboard-interactive/pam for saruman from 192.168.0.2 port 1442 ssh2
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] session opened for user saruman by (uid=0)
    Mar  7 22:04:14 [sshd] nss_ldap: reconnecting to LDAP server...
    Mar  7 22:04:14 [sshd] nss_ldap: reconnected to LDAP server after 1 attempt(s)
                    - Last output repeated twice -
    Mar  7 21:56:25 [imap(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= 
    Mar  7 22:04:14 [sshd(pam_unix)] authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=orthank.middleearth 
    Mar  7 21:41:50 [imapd-ssl] LOGOUT, user=saruman, ip=[192.168.0.2], headers=2398, body=28291, time=3556, starttls=1
    Mar  7 21:56:25 [imapd-ssl] Connection, ip=[192.168.0.2]
    Mar  7 21:56:26 [imapd-ssl] LOGIN, user=saruman, ip=[192.168.0.2], protocol=IMAP
    
    Na netu se to dost probírá, ale zatím jsem nenarazil na uspokojivé řešení.

    Odpovědi

    8.3.2005 10:36 Roman DAVID | skóre: 24 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    Mam podobny problem, nainstaloval jsem 2 stroje, jeden to nedelal a druhy to dela. Nedari se mi prijit na to, proc to dela, takze jsem to ulozil k ledu.
    8.3.2005 19:53 Milan Beneš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    No super, konečně někdo, komu to alespoň na jedné mašině chodí.

    Mohl bych poprosit o /etc/ldap.conf, /etc/openldap/ldap.conf, /etc/nsswitch a /etc/pam.d/*

    z toho funkčního počítače?

    Budu velmi zauzlován.

    saruman(na)milan-benes.no-ip.info
    9.3.2005 11:31 Roman DAVID | skóre: 24 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    Problem je ten, ze ten "funkcni" uz nemam dostupny.
    Ale porovnaval jsem je mezi sebou (konfigurace) a byly naprosto shodne.
    Prave proto jsem pak nekolik dni patral, proc to dela a na nic jsem neprisel.
    Pouzivam LDAP pro POP3 a SMTP.
    Nakonec jsem uplne ocesal pam konfiguraci pro tyto sluzby a dela to porad :-(

    Btw. neporadite, jak nastavit quotu pro usery v ldapu ?
    Mam pro ldap prirazene uid 550-50000 (momentalne obsazeno asi 550-2500).
    Vygenerovat quotu pro vsech 49450 uid predem mi pripada zbytecne, ale lepsi napad nemam.
    9.3.2005 17:58 Milan Beneš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    No, s quotama bohužel netuším, tak daleko jsem se ještě nedostal. :-)

    Nicméně se mi podařilo vyřešit ten problém s logováním, ještě ten konfigurák musím trochu upravit, aby vypadal trochu reprezentativně a potom ho sem pošlu.
    9.3.2005 19:54 Milan Beneš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    nový /etc/pam.d/system-auth:
    auth            required        /lib/security/pam_env.so
    auth            sufficient      /lib/security/pam_ldap.so
    auth            sufficient      /lib/security/pam_unix.so likeauth nullok shadow use_first_pass
    auth            required        /lib/security/pam_deny.so
    
    account         sufficient      /lib/security/pam_ldap.so
    account         sufficient      /lib/security/pam_unix.so
    account         required        /lib/security/pam_deny.so
    
    password        required        /lib/security/pam_cracklib.so retry=3
    password        sufficient      /lib/security/pam_ldap.so use_authtok
    password        sufficient      /lib/security/pam_unix.so nullok use_authtok shadow md5
    password        required        /lib/security/pam_deny.so
    
    session         required        /lib/security/pam_limits.so
    session         required        /lib/security/pam_ldap.so
    session         required        /lib/security/pam_mkhomedir.so skel=/etc/skel/ umask=0
    session         optional        /lib/security/pam_unix.so
    
    10.3.2005 10:21 Roman DAVID | skóre: 24 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    No a v ktere polozce byla ta chyba ?
    11.3.2005 00:20 Milan Beneš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    No, ony se ty soubory celkem liší...
    8.3.2005 14:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    Zdravim

    Ja teda nepouzivam LDAP ale NIS ale to je stejne sumak...

    Vadi mi tam "rhost=orthank.middleearth". Takhle se skutecne jmenuje nejakej tvuj komp? Neni to nejakej default?

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    8.3.2005 19:50 Milan Beneš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problémy s autentizací přes LDAP
    No jasně že se jmenuje. Jeden workstation je orthank, další je hobbiton, notebook je barad-dur a server je osgiliath. Ale to jenom na okraj.

    Řekl bych, že mezi LDAPem a NISem je docela rozdíl, já chci mít ještě na LDAPu mailové accounty (hotovo) a Sambí backend (porod).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.