V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
scháním program, do kterého bych si zakreslil vsech 100-200 pocitacu v lokalni siti,tak abych videl, jak je kterej pres kterej pripojeny. Vim, ze jednou dobou dodavala nejake takova programky firma CISCO, kde snad byli i sitove prvky jako switch ...
Moje potreba je spise takova, abych si o brazovce rozhacel ty pocitace, mel je propojeny carama - jak jsou propojeny ve skutecnosti kabelem. A nejaky mozny popis dane stanice - napriklad pri ukazani mysi by se objevil popisek, jako IP + rucne zadane poznamky o nainstalovanem hardwaru a softwaru
Neznate nekdo neco takoveho? Ja jsem nemohl prijit na to spravne slovo do googlu Už jsem se potkal s programem cheops ten sice se snazi provest autodetekci, bez cehos bych se obesel, a pri snovusmusteni si "znovuzjistuje"propojeni pocitacu (pres tracerouter), ale treba neco podobnyho by to mohlo byt.
Jak tento problem resite vy (precejenom se obavam, ze rucne kreslene na papiru by to bylo jeste mene prehledne)? Za namety dekuji.
Jiri JanskyTo vicemene moje pozadavky zplnuje, ale po kazdem spusteni je nutne (premapovat-znovuzjistit) propojeni pocitacu, jeden pocitac nemuze mit vice IP addres a nemuzu si tam cokoliv rucne dopsat -je to delano spise na scan - ale scanovat takhle mi pripada trosku neprakticke, protoze prikazovy radek dela presne to co potrebujete a nic vic a tohle "vsechno".
Tiskni
Sdílej: