Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.
Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.
Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.
Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.
Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.
Muj problem j eze AP pres ktery sem pripojen se stehuje.A to na druhou stranu baraku.Pro me to znamena dat antenu na strechu.A to znamena dlouhy kabel.A to znamena ztratu a jine problemy.Antenu mam 24decibelu zisk.Jak dlouhy muze byt kabel aby to antena a karta stihala?
A na strechu nejde privest proud ...dajte tam fakt tu krabicku a kupte si aj powerover ethernet (el. prud pojde cez TPcko)
Záleží na kvalitě signálu a na kabelu samotném. Nejlepší kabely maj ztrátu ±0.2dB/m. Na 20 metrech tak ztratíš přibližně 5dB, což pokuď máš dobrej signál nemusí bejt vůbec problém.
Použil bych delší kabel a lepší anténu. Odpadne ti spousta problémů (např. napájení AP) a kabel bys musel tahat tak jako tak. Navíc ještě pomůžeš ostatním, protože "lepší" anténa bude mnohem více směrová a nebudeš tak zbytečně rušit okolí.
Viz: Power Over Ethernet – napájení ethernetových zařízení po datovém kabelu
, a bud to je zapoids do trafa dle potreby , nebo klidne i do pc , ale to ztraci
vyznam jstli je tam pripojeno vice ucastniku , s ohledem na ATX zdroj by mneli zbyvajici smulu hehee
.
, nebo to promeris a pokud je ta sance tak o prsknes do vnitr konpu zlutej gaablicek 12v cerveny 5v heheee, ale nejlepsi je to pospajet cokoladou a mas usetrene nejakych 1200 za POL . tot vse
, nebo to promeris a pokud je ta sance tak o prsknes do vnitr konpu zlutej gaablicek 12v cerveny 5v heheee, ale nejlepsi je to pospajet cokoladou a mas usetrene nejakych 1200 za POL . tot vse
Tiskni
Sdílej: