Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
./ipurge -d 14 -f user.%.Spam
jeste to musim ale overit ;)
Problem je v tom, ze ja bych to potreboval prave mazat na serveru a ne spolehat na to, ze si to kazdy uzivatel smaze,croon a smazat
smazat soubor asi taky neni reseni :( spis jsem myslel, jestli to nejde nejak nastavit treba pres cyr_expireNejdříve to chcete smazat a když vám poradím to smazat cronem tak se vám to nelíbí grrrr.... Co tedy chcete s těmi daty dělat ? Tak si tam nastavte aby se to posílalo všechno na jeden účet nějakej speciální spam@moje.doma kde si to potom přes imap prohlédnete a smažete ručně, nebo ty spamy rovnou zahazujte, ale to je podle mě riziko. Taky by to chtělo tedy více popsát co vlastně chcete, zda ten spam chcete nějak skoumat a pod....
unixhierarchysep: yestak je nutno pouzit pro ipurge misto tecek lomitka, takze jsem to zkusil a voala funguje to, tak jsem upravil /etc/cyrus.conf a do sekce EVENTS jsem pridal nasledujici
cleanup1 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/SPAM" period=1440 cleanup2 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/Spam" period=1400 cleanup3 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/Junk" period=1400takze jednou denne se spusti cleanup slozek SPAM|Spam|Junk, pro ktere jsou povolene v imapd.conf jako
autosievefolders
(patch, ktery pri zadosti na presun do neexistujici slozky ji vytvori) .
Vysledek je ten, ze pokud prijde spam, ktery pozna spamassassin, tak se presune do slozky INBOX/SPAM (to dela globalni filtr pro sieve) a pokud si jej uzivatel nestahne pres IMAP (pres pop3 se slozka Spam|SPAM|Junk) nestahuje, tak se automatiky po 14 dnech smaze.
Dekuji vsem za pomoc a linuxu zdar ;)
Tiskni
Sdílej: