Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
./ipurge -d 14 -f user.%.Spam
jeste to musim ale overit ;)
Problem je v tom, ze ja bych to potreboval prave mazat na serveru a ne spolehat na to, ze si to kazdy uzivatel smaze,croon a smazat
smazat soubor asi taky neni reseni :( spis jsem myslel, jestli to nejde nejak nastavit treba pres cyr_expireNejdříve to chcete smazat a když vám poradím to smazat cronem tak se vám to nelíbí grrrr.... Co tedy chcete s těmi daty dělat ? Tak si tam nastavte aby se to posílalo všechno na jeden účet nějakej speciální spam@moje.doma kde si to potom přes imap prohlédnete a smažete ručně, nebo ty spamy rovnou zahazujte, ale to je podle mě riziko. Taky by to chtělo tedy více popsát co vlastně chcete, zda ten spam chcete nějak skoumat a pod....
unixhierarchysep: yestak je nutno pouzit pro ipurge misto tecek lomitka, takze jsem to zkusil a voala funguje to, tak jsem upravil /etc/cyrus.conf a do sekce EVENTS jsem pridal nasledujici
cleanup1 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/SPAM" period=1440 cleanup2 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/Spam" period=1400 cleanup3 cmd="ipurge -d 14 -f user/*/Junk" period=1400takze jednou denne se spusti cleanup slozek SPAM|Spam|Junk, pro ktere jsou povolene v imapd.conf jako
autosievefolders
(patch, ktery pri zadosti na presun do neexistujici slozky ji vytvori) .
Vysledek je ten, ze pokud prijde spam, ktery pozna spamassassin, tak se presune do slozky INBOX/SPAM (to dela globalni filtr pro sieve) a pokud si jej uzivatel nestahne pres IMAP (pres pop3 se slozka Spam|SPAM|Junk) nestahuje, tak se automatiky po 14 dnech smaze.
Dekuji vsem za pomoc a linuxu zdar ;)
Tiskni
Sdílej: