Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
To je právě to, že nevím, jak cups přesvědčit, aby tam docpal ty ANSI sekvence a poslal to někam tak, aby to prošlo přes putty ke mně.CUPS po prijeti ulohy aplikuje na data ruzne filtery. Minimalne je konvertuje do nativniho jazyka tiskarny (EPSON, LPC). Vam staci si udelat filter, ktery pred a za textova data (dejte si pozor, aby neobsahovali ANSI escape sekvence) pripoji ANSI kod pro tisk pres termnial (viz nejaky prispevek vyse). A nakonec jako vystupni zarizeni nadefinujete /dev/pts/N. Problem ale je: Jak zjisit cislo pseudoterminalu? Jak zabezpecit pravo na zapis? Napriklad by bylo mozne spustit uzivatelskou instanci CUPSu s vlastni konfiguraci. Otazka je, jestli CUPS neceka jako vystupni soubor znakove zarizeni a nechce nad nim delat nejakou IOCTL magii (napr. zjistovat stav tiskarny).
Třetí navrhované řešení je už asi zcela mimo mé znalosti.Naopak, to by bylo jednodussi. V CUPSu si vytvorite frontu, ktera ulohy bude preposilat na tiskovy server na localhostu, rekneme portu TCP 2000. Vy si pak v putty vytvorite tunel, ktery bude mit jeden konec serveru na portu 2000 a druhy konec na klientovi, port 139 (nebo kde ta samba posloucha). Takze datova cesta bude nasledujici: dosova aplikace->dosemu->CUPS na serveru->server:2000->SSH->win. klient:139->MS-SMB tiskovy system->win. tiskarna. Zni to silene, ale mohlo by to fungovat.
echo -ne '\e4i'; cat soubor; echo -ne '\e5i'pokud to musí být přes Putty.
Tiskni
Sdílej: