Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ahoj,
me distro. je Kubuntu, po nainstalovani nvidia-glx mi prestal fungovat textovy terminal F1-F6, funguje jen graficky F7. Bylo mi receno, ze je to pravdepodobne zpusobeno frabufferem, a ze mam prekompilovat jadro.
Jsem zacatecnik a nikdy jsem jadro nekopiloval, vse mi jede perfektne a mam strach ze jak se v tom zacnu hrabat, vse pomrsim.
Lze nejak vypnout framebuffer bez kompilace jadra?
Predem dekuju, za odpovedi
vga=normal
To bohuzel nepomohlo,
instloval jsem ubuntu s parametrem debian-installer/framebuffer=false, ale porad mam po nainstalovani nVidia ovladacu bile textove konzole.
To stejne mi delala i FedoraCore3, SuSE 9.3, atd ...
Jediny system, ktery mi fungoval bylo SuSE 9.2 s kernelem 2.6.8-24.14 a nVidia ovladaci 6111
Nema nekdo podobne zkusenosti?
Prece nejsem jediny komu delaji nVidia ovladace tento problem, nebo ano?
Presne,
to je ten problem. Mam Acer 1524Lmi a mam uplne stejne priznaky. Framebuffer ve vesa modu funguje, ale po instalaci ovladacu nVidia a restartovani X.org uz nemohu pouzivat textove konzole.
Dnes zkusim downgradovat kernel na verzi 2.6.8-24.14 a nVidia 6111.
Jen nevim, jestli to pujde pres apt, kdyz mam nainstalovanou novejsi verzi ...
A uz se nedostanu do textove konzole.Nechcete svůj problém upřesnit? Co znamená, že se tam nedostanete? Že se tam nedá přepnout, nebo že po přeptutí vidíte jen „rozsypaný čaj”? Na rozsypaný čaj mně pomohla jedna z voleb u ovladače nvidia v xorg.conf (nepamatuji si, přesně jaká).
Section "Device" Identifier "Device1" Driver "nvidia" Option "DPMS" Option "NvAGP" "3" Option "NoLogo" "1" Option "UseEditFreqs" "1" Option "IgnoreDisplayDevices" "DFP,TV" Option "ConnectedMonitor" "CRT" Option "IgnoreEDID" "1" EndSection
Do konzole se dá přepnut, dokonce to vypada, že i funguje (když se poslemu zaloguju a udělám ls, tak ťukne disk).
Ale obrazovka je cela bílá, s fleky.
Tiskni
Sdílej: