Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Ahoj,
me distro. je Kubuntu, po nainstalovani nvidia-glx mi prestal fungovat textovy terminal F1-F6, funguje jen graficky F7. Bylo mi receno, ze je to pravdepodobne zpusobeno frabufferem, a ze mam prekompilovat jadro.
Jsem zacatecnik a nikdy jsem jadro nekopiloval, vse mi jede perfektne a mam strach ze jak se v tom zacnu hrabat, vse pomrsim.
Lze nejak vypnout framebuffer bez kompilace jadra?
Predem dekuju, za odpovedi
vga=normal
To bohuzel nepomohlo,
instloval jsem ubuntu s parametrem debian-installer/framebuffer=false, ale porad mam po nainstalovani nVidia ovladacu bile textove konzole.
To stejne mi delala i FedoraCore3, SuSE 9.3, atd ...
Jediny system, ktery mi fungoval bylo SuSE 9.2 s kernelem 2.6.8-24.14 a nVidia ovladaci 6111
Nema nekdo podobne zkusenosti?
Prece nejsem jediny komu delaji nVidia ovladace tento problem, nebo ano?
Presne,
to je ten problem. Mam Acer 1524Lmi a mam uplne stejne priznaky. Framebuffer ve vesa modu funguje, ale po instalaci ovladacu nVidia a restartovani X.org uz nemohu pouzivat textove konzole.
Dnes zkusim downgradovat kernel na verzi 2.6.8-24.14 a nVidia 6111.
Jen nevim, jestli to pujde pres apt, kdyz mam nainstalovanou novejsi verzi ...
A uz se nedostanu do textove konzole.Nechcete svůj problém upřesnit? Co znamená, že se tam nedostanete? Že se tam nedá přepnout, nebo že po přeptutí vidíte jen „rozsypaný čaj”? Na rozsypaný čaj mně pomohla jedna z voleb u ovladače nvidia v xorg.conf (nepamatuji si, přesně jaká).
Section "Device" Identifier "Device1" Driver "nvidia" Option "DPMS" Option "NvAGP" "3" Option "NoLogo" "1" Option "UseEditFreqs" "1" Option "IgnoreDisplayDevices" "DFP,TV" Option "ConnectedMonitor" "CRT" Option "IgnoreEDID" "1" EndSection
Do konzole se dá přepnut, dokonce to vypada, že i funguje (když se poslemu zaloguju a udělám ls, tak ťukne disk).
Ale obrazovka je cela bílá, s fleky.
Tiskni
Sdílej: