Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
modprobe snd-es18xx enable=1 isapnp=0 port=0x220 mpu_port=0x388 fm_port=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0
jen to v reprácích lupne a nic (v mixeru to mam vytažený).
XMMS při play se "jakoby" rozjede, ale stojí. Když zkusím aplay hodí mi to hlášku:aplay: pcm_write:1146: write error: Input/Outout errorMůj modprobe.conf vypadá takto:
# ALSA portion alias char-major-116 snd alias snd-card-0 snd-es18xx options snd-es18xx enable=1 isapnp=0 port=0x220 mpu_port=0x388 fm_port=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0 alias char-major-14 soundcore alias sound-slot-0 snd-card-0 alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss alias sound-service-0-1 snd-seq-oss alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss alias sound-service-0-8 snd-seq-oss alias sound-service-0-12 snd-pcm-ossPodle lsmod moduly nainstalovaný jsou, podle /proc/interrupts a /proc/dma by žádné koflikty být neměli. Můžete mi prosím říct, co mám ještě zkusit, kam se mám podívat? Jo a: kernel 2.6.11, MDK 10.2 a je to ntb Compaq Armada 1750
Pri dnesnich cenach PCI zvukovek se proste nevyplati mordovat se s nastavenim ISA zvukovky. I kdyz se Vam treba podari ji rozbehnout, muze dochazet ke konfliktum preruseni, nebot ISA karty neumeji sdilet preruseni. V jednom kompu mi tak nechodilo USB a kdyz jsem to pozprehazoval, zas dochazelo ke konfliktum s IDE atd. Vysledkem byla koupe CMI 8738 za 200 Kc a nazdar.
alias sound-slot-0 sb options sound dmabuf=1 alias synth0 opl3 options opl3 io=0x388 options sb io=0x220 irq=5 dma=1 dma16=0 mpu_io=0x330 esstype=1869 pnp=0tak se reproduktorů ozývá šum a při přehrávání se o nějakou činnost snaží, lupe v nich, ale to je všechno. dmesg vypíše
Sound: DMA (output) timed out - IRQ/DRQ config error??
.
Taky mi přijde divný, že když modulu dám parametr irq=5
, tak /proc/interrupts vypisuje toto7: 0 XT-PIC soundblaster- přiřazuje mu 7, čím to? V BIOSu je nastavení tak, jak to podstrkávám modulu. Windows mi zvuk hrají zcela normálně. I když ty si prostředky nějak přidělují po svém: io=0x250, irq=7, dma=1... Zkusím v BIOSu teda nastavit IRQ taky na 7, když to všichni chtějí
/etc/isapnp.conf
a zaveď modul (zkus to i bez parametrů, isapnp by se o to mělo postarat).
Na nejnižší úrovni otestuješ zvuk přesměrováním šumu do zvukovky:
cat /dev/urandom >/dev/dspPokud nemá zvukovku zabranou jiný program a v alsamixeru jsou vytažené hlasitosti, tak by měly repráky šumět. PS: Ta odkazovaná diskuse obsahuje poměrně dost informací.
Tiskni
Sdílej: