abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    🇨🇽 | Komentářů: 4
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    dnes 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (33%)
     (1%)
     (22%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (12%)
     (16%)
    Celkem 171 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP

    31.7.2005 14:08 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Přečteno: 324×
    Dobry den.

    Nedari se mi v FC4 pouzivat tiskarnu pripojenou (a sdilenou) ke stroji s Windows XP Pro. Zkousel jsem ji pridat klikatkem v KDE, z prikazoveho radku i z webove administrace a vysledek je pokazdy stejny. Testovaci stranka se odesle, v jobech nevisi, ale ve spravci tisku ve Windows XP se ukaze jen jako "Starsi verze dokumentu" (nejsem si jisty presnym popisem, zkusim jeste zjistit), za chvilicku zmizi a tiskarna se ani nehne, vypada to jako kdyby Windows z nejakeho duvodu dokument zahodily.

    Napadlo me, ze by to mohlo mit souvislost s opravnenim, protoze pokud se pri pridavani tiskarny v klikatku v KDE pokousim prochazet sit, nepodari se mi rozbalit strom u zadneho stroje s Windows (NT_STATUS_ACCESS_DENIED). To mi ale nejde na rozum, protoze se pouziva "Zjednodusene sdileni souboru" a pro namountovani disku neni potreba zadne uzivatelske jmeno ani heslo.

    Setkal se s tim nekdo? Nenapada me zadne reseni, v logu CUPS nejsou zadne chyby a Prohlizec udalosti ve Windows taky nic nerika. Poradi nekdo, kde bych mel hledat chybu?

    Odpovědi

    Pavel Stárek avatar 31.7.2005 15:29 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    A zkoušel jste ji přidat fedořím klikátkem system-config-printer, je dokonce někde v menu.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    31.7.2005 15:57 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Zkousel, na to jsem pri vyctu zapomnel, stejnej vysledek :(
    31.7.2005 16:01 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Problem bych nevidel v klikatku (ostatne to, ze to pokazdy dela totez o tom asi svedci), ale spis v komunikaci CUPS <-> Windows, bohuzel nevim, kam koukat, abych neco vykoukal. V logu CUPS jsem nic podezrelyho nenasel a ve Windows vim jen o Prohlizeci udalosti a tam jsem taky nic nenasel.
    31.7.2005 15:30 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Neporadím ten winshit mám pouze na hry a tiskárnu mám připojenou k broadband routeru. :-)

    Ale abych nebyl uplně OT tak co připojit tiskárnu k linuxu a na windows nastavit sítovou tiskárnu na tom linuxu -> toto funguje OK XP umí používat ipp:// a není potřeba žádná samba a podobné nesmysly s kterýma jsou problémy.
    31.7.2005 15:56 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Je to jednoduchy, s tak dlouhym USB kabelem by to nefungovalo a u svyho pocitace ji nemam kam dat :]
    22.12.2005 11:05 Stanislav Motyčka | skóre: 9 | Revúca
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tisk z Fedory Core 4 na tiskarnu z Windows XP
    Presne tak, NT_STATUS_ACCESS_DENIED hovori za seba (prístup zakázaný). Pamätám sa na obdobný problém, a pomohlo pri konfigurácii tlačiarne vo fedore:
    'Queue type'
    
    zdielana bola cez SMB doplnit polozku
    'User: Admin'
    tak mame defaultne nastavene XP-cka, pristup uzivatela 'Admin' bez hesla

    Uzivatel, ktory je nastaveny v WinXP, by mal byt použitý aj pri prihlasovaí na tlačiareň z linux-PC

    a potom už nehlásilo chybu: 'NT_STATUS_ACCESS_DENIED'

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.