Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Podpora: | částečná |
Ovladač: | dodává někdo jiný |
Adresa ovladače: | http://www.happyassassin.net/ |
# lspci 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) Graphics Controller (rev 06)
Situace kolem ovladače je v současnosti velmi špatná. Existuje původní repozitář v projektu Moblin. Driver z tohoto repozitáře podporuje nejvýše X.Org 1.4 a jádro 2.6.24, není jej tudíž možné použít na novějších distribucích. Standardně je podpora naposledy zahrnuta v Ubuntu 8.10.
Na začátku roku 2009 se naštěstí podařilo Adamu Williamsonovi zprovoznit tento ovladač (mezitím lehce aktualizovaný pro Ubuntu 9.04, stále však v distribuci nedostupný) na Fedoře 10. Vytvořil balíky, které příležitostně aktualizuje. Podařilo se zprovoznit 3D akceleraci, pro akceleraci videa je však třeba použít opatchovaný MPlayer (netestováno).
Ovladač je dostupný ve Fedoře 11 prostřednictvím repozitáře RPM Fusion non-free, pro verzi 12 (X server 1.7) zatím žádná podpora neexistuje. Podpora je též zahrnuta v Mandrivě 2010.
Snad jediným pozitivem je dobrá podpora XrandR a tudíž i více monitorů, a to včetně hotpluggingu.
Nejde o skutečnou grafiku od Intelu (jádro licencováno od Imagination Technologies) a proto nelze použít ovladače xf86-video-intel
. Místo toho hledejte ve své distribuci balíček xorg-x11-video-psb
nebo xf86-video-psb
.
V poslední době jde o populární grafickou kartu do netbooků -- je použita například ve strojích Dell Mini 12, Sony VAIO P nebo Fujitsu Lifebook U820.
Dokument vytvořil: Jan Grmela, 27.5.2009 11:47 | Poslední úprava: alium, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Jan Grmela | Historie změn | Zobrazeno: 2295×
Tiskni
Sdílej: