Jednotný seznam blokovaných internetových stránek vedený Českým telekomunikační úřadem obsahoval také Český telekomunikační úřad.
Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.
Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.
Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.
Všem vše nejlepší do nového roku 2026.
| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | v jádře |
$ lspci -k -v -nn 05:00.0 USB Controller [0c03]: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller [1033:0194] (rev 04) (prog-if 30 [XHCI]) Subsystem: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller [1033:0194] Physical Slot: 3 Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 19 Memory at f0000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=8K] Capabilities: [50] Power Management version 3 Capabilities: [70] MSI: Enable- Count=1/8 Maskable- 64bit+ Capabilities: [90] MSI-X: Enable+ Count=8 Masked- Capabilities: [a0] Express Endpoint, MSI 00 Capabilities: [100] Advanced Error Reporting Capabilities: [140] Device Serial Number ff-ff-ff-ff-ff-ff-ff-ff Capabilities: [150] #18 Kernel driver in use: xhci_hcd $ lsusb Bus 010 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Dokument vytvořil: Peter Šantavý, 3.7.2012 02:50 | Poslední úprava: Peter Šantavý, 3.7.2012 02:52 | Historie změn | Zobrazeno: 523×
Tiskni
Sdílej: