Byla vydána verze 1.96.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Společnosti IBM a Red Hat představily Project Lightwell s investicí 5 miliard dolarů. Jedná se o důvěryhodné clearingové centrum pro bezpečnost open source softwaru a zabezpečení dodavatelských řetězců s novým AI modelem a globální skupinou více než 20 000 softwarových inženýrů. Služby centra budou dostupné prostřednictvím komerčních předplatných. Project Lightwell staví na iniciativách jako Anthropic Glasswing nebo OpenAI Trust Access for Cyber.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 26.05. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Český stát by v budoucnu mohl provozovat vlastní alternativu ke komunikačním aplikacím typu WhatsApp, Signal, Telegram, Facebook Messenger a podobně. Cílem je zajistit bezpečnou datovou komunikaci pro stát a jeho důležité subjekty, jako jsou bezpečnostní složky, ministerstva a další organizace.
Už za týden, ve čtvrtek 4. června, se v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích uskuteční další konference věnovaná tématům spojeným s IPv6 - Den IPv6. Program akce a registrační formulář jsou k dispozici na webu akce. Kapacita konference je omezená, proto organizátoři doporučují, aby se vážní zájemci přihlásili včas (k dnešnímu dni zbývá přibližně 30 volných míst). Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Zařízení Steam Deck OLED bylo znovu naskladněno, ale vlivem rostoucích cen pamětí a úložišť má novou, vyšší cenovku. Steam Deck OLED 512 GB stojí nově 779 EUR (stál 569 EUR) a Steam Deck OLED 1 TB stojí 919 EUR (stál 679 EUR). Samotné zařízení se nijak nezměnilo a nové ceny tedy pouze odráží aktuální náklady na komponenty a další globální logistické výzvy, se kterými se potýká celá branže.
Český telekomunikační úřad zahajuje novou etapu využívání vysokofrekvenčního rádiového spektra v pásmu 26 GHz. Toto pásmo bude od 1. 7. 2026 otevřeno pro provoz moderních bezdrátových sítí, zejména sítí páté generace (5G), pevných bezdrátových přístupových sítí (FWA) a lokálních či průmyslových sítí určených například pro výrobní areály, logistická centra nebo technologické kampusy. Současně s otevřením pásma 26 GHz přistoupil ČTÚ ke zpřístupnění informací o využívání rádiových kmitočtů v tomto pásmu.
Logitech představil myš Signature Comfort Plus M850 L s polstrovanou opěrkou dlaně pro větší pohodlí a sadu s touto myší a klávesnicí s integrovanou opěrkou dlaní Signature Comfort Plus Combo MK880.
Gaël Duval se rozepsal o novinkách a plánech Murena a /e/OS. Počet uživatelů telefonů Murena a mobilního operačního systému /e/OS bez aplikací a služeb od Googlu se blíží 100 000. Ambicí je, aby se /e/OS stal třetí mobilní platformou v Evropě i na světě, s potenciálem dostat se i na PC. Blíží se vydání nové verze 4 s funkcemi zálohování a obnova, import e-mailů z Gmailu a rozpoznávání hlasu. Murena Workspace přinese videohovory, elektronický podpis a správu zařízení (MDM).
Dnes a zítra probíhá Ubuntu Summit 26.04. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze na YouTube. Úvodní slovo měli Mark Shuttleworth a Jon Seager.
| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | v jádře |
| Adresa ovladače: | http://rt2x00.serialmonkey.com/rt2x00-cvs-daily... |
Wi-Fi 802.11b PCMCIA karta
Network controller: RaLink Wireless PCI Adapter RT2400 / RT2460
06:00.0 Network controller: RaLink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI (rev 01)
# Editovat soubor config # make # make install
Mandriva 2008.1 - Ovládací centrum Mandrivy - Síť a internet - Nastavit nové síťové rozhraní - Bezdrátové připojení - vybrat Ralink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI - vybrat síť (dle essid) - nastavit parametry TCP/IP.
V Mandrivě plná podpora v jádře, zkoušel jsem zatím jen WEP.
Používá vývojovou verzi DeviceScape stacku, s jinou než přibalenou zřejmě nepoběží.
Aktualizace 15.10.2008: V Mandrivě 2008.1 a 2009 a pravděpodobně ani v jiných distribucích ze stejným jádrem nefunguje režim ad-hoc. Ovladač se tváří že kartu přepnul do módu ah-hoc ale při pokusu aktivovat rozhraní dojde k chybě.
# ifconfig wlan0 192.168.0.2 SIOCSIFFLAGS: Operace není podporována
V Mandrivě 2008 a starší, režim ad-hoc fungoval. Také ve starších jádrech je nalezeno více sítí než v 2.6.24 a novějších. Ovladač s jádra je pro mne nepoužitelný a musím používat ndiswrapper pomocí kterého najdu a připojím se do potřebných sítí. Přes ndiswrapper ale nefunguje mód Monitor. 
Dokument vytvořil: |🇵🇸, 28.4.2011 20:54 | Zobrazeno: 887×
Tiskni
Sdílej: