V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.4.0. Výrazně se zlepšilo vykreslování stránek jako lichess.org, Zulip nebo Speedtest.
Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na kritické zranitelnosti v produktech VMware: CVE-2026-59309, CVE-2026-59310 a CVE-2026-47876. Zranitelnosti v VMware vCenter umožňují vzdálenému útočníkovi se síťovým přístupem obejít autentizaci a získat neoprávněný přístup k vCenter, případně zneužít directory traversal ke spuštění libovolného kódu na vCenter.
Společnost Coinkite upozorňuje na bezpečnostní chybu svých hardwarových kryptopeněženek Coldcard. Jedná se o kritickou chybu v generování náhodných čísel (RNG). Místo hardwarového generátoru náhodných čísel (TRNG) byl omylem používán softwarový fallback (PRNG).
Představena byla nová linuxová distribuce Shadowfetch Linux. Na rozdíl od mnoha nováčků, které nabízejí převážně jiné téma a výběr softwaru, tato distribuce založená na Debianu Testing s desktopovým prostředím KDE Plasma 6.6, klade lokálně běžící umělou inteligenci do centra svého desktopového zážitku.
Max Leiter v roce 2019 zkusil zprovoznit X server na iPadu (iOS). Nyní se k tématu vrátil a s pomocí LLM a balíčkovacích nástrojů Procursus rozběhl desktop s X11 i Waylandem. Jeho balíčky jsou dostupné v repozitáři xiOS.
Společnost Google Cloud dnes oznámila, že její infrastruktura a služby byly oficiálně zařazeny do Katalogu cloud computingu vedeného Digitální a informační agenturou (DIA). Tato certifikace potvrzuje, že infrastruktura a služby Google Cloud splňují přísné bezpečnostní a regulační požadavky České republiky pro provoz cloudových služeb ve veřejném sektoru.
Vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Digitální a informační agentura (DIA) a Ministerstvo vnitra zvou občany k zapojení do zátěžového testu eDokladů, které od loňského podzimu prošly optimalizací aplikace a posílením infrastruktury. Test proběhne 13. srpna ve 13:00 a pro jeho úspěch bude potřeba zapojení několika desítek tisíc občanů. Zapojení do testu je zcela dobrovolné a úkol
… více »FireDragon je webový prohlížeč, doposud založený na Floorpu, jednom z forků Firefoxu s větším důrazem na ochranu soukromí a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Spravuje ho člen komunity distribuce Garuda Linux. Nové vydání verze 13 opouští Floorp a přechází přímo na Firefox s patchi z LibreWolfu a vlastními úpravami. Dostupný je také na Flathubu.
picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.
Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.
| Podpora: | částečná |
| Ovladač: | v jádře |
04:09.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d0)
Subsystem: Pinnacle Systems Inc. Unknown device 002f
Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 17
Memory at fdcff000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2K]
Capabilities: [40] Power Management version 2
./get_dvb_firmware tda10046 a ./get_dvb_firmware tda10045a ty soubory dvb-fe-tda10046.fw a dvb-fe-tda10045.fw jsem překopíroval do /lib/firmware. A do /etc/rc.d/rc.local jsem přidal modprobe saa7134-dvb
Takže rádio hraje program Gnomeradio 1.6
TV analog hraje s tvtime taky i mplayer funguje a pomocí mencoderu jde nahrávat.
DVB-T - nemám signál takže nevyskouším.
Dálkové ovládání taky pod Gnome funguje pouze drobná zrada že pod tlačítkama 1234567890 vrací +ěščřžýáíé což je tím že mám českou klávesnici.
Jinak jsem ovladač s přijímačem zase schoval protože buď sedím u PC tak ovládám klávesnicí nebo ležím v posteli a pak si pustím normální TV která žere míň než PC.
Nevíte kdy bude DVB-T v Olomouci ? Z důvodu že není signál není co testovat.
Jediné co nefunguje je saa7134-alsa (mixák na kartě) prostě to nereaguje jak by mělo. (Takže nemá cenu tento modul ani zavádět pokud nechcete přenášet zvuk po PCI sběrnici.)
Pokud chcete přenášet zvuk po PCI sběrnici je třeba zavést modul saa7134-alsa a potom spustit přehrávání:
arecord -D hw:2,0 -r 32000 -c 2 -f S16_LE | aplay
hw:2,0 je zařízení té karty.
Externí video vstup taky funguje. (Zvuk jsem neskoušel ten jsem píchnul do zvukovky)
Dokument vytvořil: Petr Šobáň, 9.4.2007 20:19 | Poslední úprava: Petr Šobáň, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 6002×
Tiskni
Sdílej: