F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).
Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | v jádře |
Requesting information ...
BD Address: 00:17:B0:10:58:28
Device Name: Nokia6234
LMP Version: 2.0 (0x3) LMP Subversion: 0x6cc
Manufacturer: Cambridge Silicon Radio (10)
Features: 0xbf 0xee 0x0f 0xc6 0x9a 0x39 0x00 0x00
<3-slot packets> <5-slot packets> <encryption> <slot offset>
<timing accuracy> <role switch> <sniff mode> <RSSI>
<channel quality> <SCO link> <HV3 packets> <u-law log>
<A-law log> <CVSD> <paging scheme> <power control>
<transparent SCO> <EDR ACL 2 Mbps> <EDR ACL 3 Mbps>
<inquiry with RSSI> <extended SCO> <EV5 packets>
<AFH cap. slave> <AFH class. slave> <3-slot EDR ACL>
<5-slot EDR ACL> <AFH cap. master> <AFH class. master>
<EDR eSCO 2 Mbps>
funguje
U Vodafone funguje jako GPRS a EDGE modem
Nejdříve musí být nainstalovány všechny potřebné ovladače, tj. balíček bluez-utils a bluez-libs, volitelně i bluez-firmware a bluez-hcidump.
Pro fungování je třeba mít buď ve startovacích skriptech nebo ručně spuštěného démona hcid, který ovládá bluetooth zařízení na počítači.
V souboru /etc/bluetooth/rfcomm.conf je nadefinován port rfcommX, v tomhle případě:
rfcomm0 {
# Automatically bind the device at startup
bind no;
# Bluetooth address of the device
device 00:16:B8:4C:54:90;
# RFCOMM channel for the connection
channel 1;
# Description of the connection
comment "Nokia 6230";
}
Zařízení se připojí pomocí rfcomm bind rfcomm0. Potom už je možné spustit např. kppp a připojit se k modemu pomocí /dev/rfcomm0.
Pro Vodafone je vytáčené číslo *99***1# pro EDGE a *99# pro GPRS. Do iniciačního řetězce je potřeba doplnit uvedený řetezec, bez něj mi to nechtělo pracovat
AT+cgdcont=1,"IP","internet"
Telefon se mi nepodařilo synchronizovat přes opensync 0.22 ani 0.36. Synchronizace se úspěšně spustí (pro komunikaci musí běžet ještě démon sdpd) ale pak telefon zahlásí, že synchronizace není možná a opensync zahlásí Received an transport error: Not found (0x44)
Dokument vytvořil: CIJOML, 17.8.2006 16:09 | Poslední úprava: Prom, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1596×
Tiskni
Sdílej: