Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nainstalujte Ubuntu Eee. Po nainstalovani rovnou funguje Ethernet, WiFi, webkamera, gesta na touchpadu, suspend to ram, audio.
eeepc-config
slouží k ovládání ACPI (BT, WiFi, kamerka), ale používá hardware, který na 1000H není, a shazuje systém. Zbavte se eeepc-config
a použijte eee-control-daemon./etc/modules
je ath_pci
, ale 1000H Atheros WiFi nemá. Použijte rt2860sta
./etc/modprobe.d/blacklist
je i2c_i801
. Jenže asus_eee.ko
ho potřebuje.ntfsresize
a pak teprve instalace GNU/Linuxu.rt2860sta
(verze 1.7.0.0) neumí 802.11n. Pokud vám nefunguje 5GHz WiFi, není to vaše vina. Možná až bude novější verze...echo 1500 > /proc/sys/vm/dirty_writeback_centisecs
-- na disk se nebude zapisovat tak často a SATA se bude mít šanci uspat. Poradil mi to powertop
.echo 1 > /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save
-- i zvukovka dokáže šetřit energii./etc/Wireless/RT2860STA/RT2860STA.dat
dle odkazu./tmp
použijte tmpfs
.modprobe ahci
-- trochu zrychlí čtení ze SATA.elevator=noop
.Za dokonalou považuji kombinaci "maximus" a "window-picker-applet". Šetří spoustu horizontálního místa, kterého je na eee málo. Navíc použitý vzhled zmenšuje tlačítka (OK, Cancel a tak), takže zase je místa o trochu víc.
Ve spotřebě jsem se dostal na 7,5 W.
Dokument vytvořil: Trin_, 15.9.2008 20:46 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Trin_, Leoš Literák | Historie změn | Zobrazeno: 6226×
Tiskni
Sdílej: