Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | v jádře |
/proc/cpuinfo: processor : 0 cpu : 7400, altivec supported temperature : 15-17 C (uncalibrated) clock : 450MHz revision : 2.9 (pvr 000c 0209) bogomips : 894.97 machine : PowerMac3,1 motherboard : PowerMac3,1 MacRISC Power Macintosh detected as : 65 (PowerMac G4 AGP Graphics) pmac flags : 00000004 L2 cache : 1024K unified memory : 128MB pmac-generation : NewWorld lspci: 0000:00:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth AGP 0000:00:10.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage 128 PF/PRO AGP 4x TMDS 0001:10:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth PCI 0001:10:0d.0 PCI bridge: Digital Equipment Corporation DECchip 21154 (rev 05) 0001:11:07.0 ff00: Apple Computer Inc. KeyLargo Mac I/O (rev 02) 0001:11:08.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:09.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:0a.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB12LV23 IEEE-1394 Controller 0002:21:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth Internal PCI 0002:21:0f.0 Ethernet controller: Apple Computer Inc. UniNorth GMlspci 0000:00:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth AGP 0000:00:10.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage 128 PF/PRO AGP 4x TMDS 0001:10:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth PCI 0001:10:0d.0 PCI bridge: Digital Equipment Corporation DECchip 21154 (rev 05) 0001:11:07.0 ff00: Apple Computer Inc. KeyLargo Mac I/O (rev 02) 0001:11:08.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:09.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:0a.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB12LV23 IEEE-1394 Controller 0002:21:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth Internal PCI 0002:21:0f.0 Ethernet controller: Apple Computer
Driver "ati"řádkem
Driver "r128"Podle potřeby (bude-li zlobit zobrazení kurzoru ve hrách) do stejné sekce přidat
Option "SWcursor" "true"Dále zkontrolovat, že je nataženo "dri" a "GLcore" (v Section "Module"). V /etc/modules přidat řádky:
uninorth_agp agpgart r128Pokud je funkční DRI, tak OpenGL chodí docela rychle (glxgears přes 500 fps, BZFlag úplně bezvadně), ale některé aplikace kazí zobrazení bitmap, bez DRI je vše korektní, ale pomalé.
.
V Ubuntu jsem měl problémy s rychlostí přehrávání DVD (přestože stroj má na to dostatek výkonu) --- nebyl nastavený DMA mód --- stačí "hdparm -d1 -X34 /dev/hdc", pak už je to v pořádku.
S tím DVI konektorem jsou potíže překvapivě i u OpenDarwinu. MacOS (nějaká 9.x) byl v pohodě, ale zase na mě působil dost pomale (a stejně nepřežil instalaci Linuxu
).
Dokument vytvořil: nula, 30.7.2005 13:41 | Poslední úprava: |🇵🇸, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 3169×
Tiskni
Sdílej: