Vojenské zpravodajství (VZ) se v březnu zapojilo do mezinárodní operace proti aktivitám hackerské skupiny APT28, která je spojovaná s ruskou vojenskou zpravodajskou službou GRU a která přes slabě zabezpečené routery prováděla kybernetické útoky na státní a další organizace v ČR i zahraničí. Operaci vedl americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a jejím cílem bylo odebrat útočníkům přístup k napadeným zařízením a ty následně … více »
Tvůrcem nejpopulárnější kryptoměny bitcoin, který se skrývá za pseudonymem Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), je britský kryptograf Adam Back. Na základě vlastní investigativní práce to tvrdí americký deník The New York Times (NYT). Několik indicií podle autorů jasně ukazuje na to, že Back a Nakamoto jsou stejný člověk. Jde mimo jiné o podobný odborný a osobnostní profil či totožné chyby a manýry v psaném projevu.
Google Chrome 147 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 147.0.7727.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. Přehled novinek v Chrome DevTools 145 až 147 také na YouTube.
Vývojáři z Laboratoří CZ.NIC vydali nové verze aplikací Datovka (Datovka 4.29.0, Mobilní Datovka 2.6.2). V případě desktopové verze přibyly možnosti projít všechny uložené zprávy, zkontrolovat časy expirací časových razítek a přerazítkovat datové zprávy, které lze v ISDS přerazítkovat. Novinkou je také možnost vytahovat myší ze seznamu ZFO soubory datových zpráv, tento úkon jde udělat i pomocí tlačítek Ctrl+C. Nová verze Mobilní Datovky přináší jen drobné úpravy.
MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.28.0. Z novinek lze vypíchnout novou třídu machine.CAN.
Michael Meeks, CEO společnosti Collabora, na apríla oznámil, nebyl to ale apríl, že nadace The Document Foundation zastřešující vývoj kancelářského balíku LibreOffice vyloučila ze svých řad všechny zaměstnance a partnery společnosti Collabora, tj. více než třicet lidí, kteří po mnoho let přispívali do LibreOffice. Nadace The Document Foundation po několika dnech publikovala oficiální vyjádření. Přiznává pochybení při zakládání
… více »Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že v úterý 14. dubna (změna!!!) od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout
… více »Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.
VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.
Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.
| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | v jádře |
/proc/cpuinfo: processor : 0 cpu : 7400, altivec supported temperature : 15-17 C (uncalibrated) clock : 450MHz revision : 2.9 (pvr 000c 0209) bogomips : 894.97 machine : PowerMac3,1 motherboard : PowerMac3,1 MacRISC Power Macintosh detected as : 65 (PowerMac G4 AGP Graphics) pmac flags : 00000004 L2 cache : 1024K unified memory : 128MB pmac-generation : NewWorld lspci: 0000:00:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth AGP 0000:00:10.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage 128 PF/PRO AGP 4x TMDS 0001:10:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth PCI 0001:10:0d.0 PCI bridge: Digital Equipment Corporation DECchip 21154 (rev 05) 0001:11:07.0 ff00: Apple Computer Inc. KeyLargo Mac I/O (rev 02) 0001:11:08.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:09.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:0a.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB12LV23 IEEE-1394 Controller 0002:21:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth Internal PCI 0002:21:0f.0 Ethernet controller: Apple Computer Inc. UniNorth GMlspci 0000:00:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth AGP 0000:00:10.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage 128 PF/PRO AGP 4x TMDS 0001:10:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth PCI 0001:10:0d.0 PCI bridge: Digital Equipment Corporation DECchip 21154 (rev 05) 0001:11:07.0 ff00: Apple Computer Inc. KeyLargo Mac I/O (rev 02) 0001:11:08.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:09.0 USB Controller: Apple Computer Inc. KeyLargo USB 0001:11:0a.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB12LV23 IEEE-1394 Controller 0002:21:0b.0 Host bridge: Apple Computer Inc. UniNorth Internal PCI 0002:21:0f.0 Ethernet controller: Apple Computer
Driver "ati"řádkem
Driver "r128"Podle potřeby (bude-li zlobit zobrazení kurzoru ve hrách) do stejné sekce přidat
Option "SWcursor" "true"Dále zkontrolovat, že je nataženo "dri" a "GLcore" (v Section "Module"). V /etc/modules přidat řádky:
uninorth_agp agpgart r128Pokud je funkční DRI, tak OpenGL chodí docela rychle (glxgears přes 500 fps, BZFlag úplně bezvadně), ale některé aplikace kazí zobrazení bitmap, bez DRI je vše korektní, ale pomalé.
.
V Ubuntu jsem měl problémy s rychlostí přehrávání DVD (přestože stroj má na to dostatek výkonu) --- nebyl nastavený DMA mód --- stačí "hdparm -d1 -X34 /dev/hdc", pak už je to v pořádku.
S tím DVI konektorem jsou potíže překvapivě i u OpenDarwinu. MacOS (nějaká 9.x) byl v pohodě, ale zase na mě působil dost pomale (a stejně nepřežil instalaci Linuxu
).
Dokument vytvořil: nula, 30.7.2005 13:41 | Poslední úprava: |🇵🇸, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 3130×
Tiskni
Sdílej: