abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Zajímavý software

    Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Komunita

    První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 19:33 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 5.2 s prodlouženou podporou. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:55 | Zajímavý software

    SketchForge 3D (GitHub, reddit) je open source 3D editor / CAD běžící ve webovém prohlížeči bez nutnosti účtu nebo cloudového úložiště. Inspirovaný byl Tinkercadem. Doporučena je lokální instalace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.9 webového prohlížeče Midori (Wikipedie, GitHub). S novým centrem ovládání, pokročilejším blokováním reklam, optimalizací výkonu…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.7. 04:22 | Zajímavý projekt

    Na Crowd Supply běží kampaň na podporu open source čtečky elektronických knih Open Book Touch. Postavena je na ESP32-S3. Má 4,26palcový dotykový e-papírový displej s rozlišením 480×800 pixelů, podsvícení, slot na microSD kartu. Cena je 149 dolarů a poštovné 12 dolarů. Dodání je plánováno na duben 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    13.7. 18:00 | IT novinky

    Na Humble Bundle běží akce Linux: All the Things by O'Reilly a Picos, HATs, and More by Raspberry Pi Press. Elektronické knihy lze koupit se slevou a současně podpořit organizace Code for America a Raspberry Pi Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2132 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Apple Mighty Mouse

    Technické parametry

    Wikipedia:

    • Touch-sensitive top shell
    • 360 degree enabled clickable track ball
    • Force-sensing side "squeeze" areas
    • Optical (LED) tracking in wired version
    • Laser tracking in wireless version
    • Compatible with Macintosh, Windows and Linux PCs (wireless version is Mac-only)
    • Programmable functions for the four "buttons"
    • Auditory feedback with built-in speaker

    Identifikace pod Linuxem

    $ lsusb # USB verze
    Bus 002 Device 006: ID 05ac:0304 Apple, Inc. Optical USB Mouse [Mitsumi]

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    Zapojit a používat minimálně na základní činnost.

    Trackball místo kolečka je fajn. Akorát se špatně čistí. Šel by integrovat do jiného hardwaru, viz např. modifikaci netbooku Asus Eee PC 901. (Mimochodem, nepřišel jsem na to, jak myš nedestruktivně rozebrat.)

    Levý klik je realizován kliknutím na levou část velkého tlačítka, pravý klik kliknutím na pravou část, prostřední klik kliknutím prstem na trackballu. Uvnitř je pouze jeden mikrospínač (obyčejný čínský omron). Po stranách jsou další dvě, prý kapacitní, tlačítka, která jsem nepochopil, k čemu jsou, resp. mi nikdy nefungovala.

    Člověk, který dal levný 400cpi senzor (Avago A2051) do myši, která se dodávala s počítači s displejem o více než 1280×1024 bodech, byl idiot. Softwarová akcelerace je nutná.

    Dokument vytvořil: |🇵🇸, 16.11.2011 17:52 | Poslední úprava: |🇵🇸, 11.4.2015 11:59 | Historie změn | Zobrazeno: 892×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.