Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ovladač: | v X Window serveru |
Tento postup by mal fungovat jak pre opticku(moj pripad) tak aj neoptycku mys s kolieckom) Ak mas jak ja Geniusku s kolieckom (ps2), konecne som prisiel nato jak ho sfunkcnit. 1. Prepni sa do text modu pomocou Ctrl+Alt+F1. 2. Prihlas sa ako "root" 2.5: napis "init 3" - stlac enter a pockaj 3. cd / (ak nahodou znova niesi root(znak $ pri pisani napis suheslo roota ) 4. cd etc 5. cd X11 ------------------ Teraz musis spravit backup suboru XF86Config prip. XF86Config-4(ak mas AJ tento menis len tento) takze 6. cp XF86Config(-4) 7. vim XF86Config(-4) Sipkami chod dole az kym neuvidis Input Devices a pod tym mouse nieco(je to ako medzi begin a end pricom Input devices je ako nazov casti konfigu) !!!!Ak mas PS2 mys tak musis spravit aj toto ak nie preskoc tento krok!!!! niekde tam bude Option "Protocol" "PS/2"(alebo nieco ine ale malo by tam byt toto) Zmen to na Option "Protocol" "IMPS/2" Dalej tam bude toto: Option "Emulate " Option "Emulate " Tieto 2 riadky vymaz a pridaj namiesto nich tieto(ak tam niesu nerob nic len toto pridaj): Option "Buttons" "5" Option "ZAxisMapping" "4 5" Stlac ESC a :(dvojbodku) mal by dole blikat kurzor za : Napis "confirm quit" takze dole bude ":confirm quit" - stlac enter a ked sa spyta ci ulozit daj ano(v slovencine "o" inac "y") Napis init 5 a ziraj
Dokument vytvořil: Petr Klima, 24.11.1999 12:13 | Poslední úprava: Redakce, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Ales Katona | Historie změn | Zobrazeno: 909×
Tiskni
Sdílej: