Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Podpora: | kompletní |
Ovladač: | v jádře |
$ lsusb |grep 0458:0039 Bus 005 Device 004: ID 0458:0039 KYE Systems Corp. (Mouse Systems) $Případně s pomocí hlášení kernelu
kernel: input: USB HID v1.00 Mouse [Genius Wireless NetScroll+ Superior] on usb-0000:00:07.3-1
Section "InputDevice" Identifier "Genius Wireless NetScroll+" Driver "mouse" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ExplorerPS/2" Option "Emulate3Buttons" "false" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Buttons" "8" EndSectionTlačítka Pause/Play, "+" a "-" na levé straně a "i" nahoře generují keycodes viditelné v xev, v X.org se zprovozní pomocí xmodmap. Můj /etc/X11/XModmap:
! Genius Netscroll+ Superior mouse: keycode 162 = XF86AudioPlay keycode 176 = XF86ZoomIn keycode 174 = XF86ZoomOut keycode 130 = F25Tlačítko pro přepínání aplikací nalevo nedělá nic a šipky nad a pod kolečkem mi generují události stisknutí tlačítka myši (button 2 a 3, tj. totéž jako stisknutí kolečka/prostředního tlačítka a pravého tlačítka). Pokud použijete ExplorerPS/2 driver, tak tlačítka 6,7 jsou ty u kolečka a můžete je použít zvlášť.
keycode 174 = XF86AudioLowerVolume XF86AudioPrev keycode 176 = XF86AudioRaiseVolume XF86AudioNext keycode 162 = XF86AudioPlay XF86AudioPause keycode 130 = XF86WWW XF86MailTen druhý znak znamená, že při podržení shiftu to dělá něco jiného. Já to používám na přesun na další song, i když skutečnost že stejně musím sáhnout na klávesnici trochu snižuje použitelnost. Ale v noatun si pomocí tohoto můžu přepínat se shiftem skladby :) Samozřejmě bylo třeba si to navolit v klávesách. Podobně se dá čarovat s Altem. Problém je třeba s mplayerem, který aspoň mě neumí poznat symboly RaiseVolume, ale jenom XF86NEXT a XF86PREV. Bohužel, poslední tlačítko s okénky se mi vůbec nepodařilo použít, prostě se nehlásí jako symbol klávesnice ani tlačítko myši. Upravil Pihhan
Dokument vytvořil: Foo Bar, 10.4.2006 09:18 | Poslední úprava: progdan, 27.2.2011 15:09 | Další přispěvatelé: Pihhan | Historie změn | Zobrazeno: 1151×
Tiskni
Sdílej: