Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Pokud jste Martin Kukač, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: Logout
Moje domovská stránka: http://technomorous.eu
O mně:
K Linuxu jsem se dostal poprvé v roce 1999 když jsem si doma nainstaloval RedHat 6.1 (Cartman) z brožurky koupené v jindřichohradeckém knihkupectví. V té době jsem si tu i založil účet a položil několik začátečnických dotazů v diskusi.
Čas běžel dál a já po vystřídání Mandrivy, Debianu, Slackware a FreeBSD na dlouhou dobu zakotvil u Mac OS X. Z něj jsem se na Linux vrátil nejdříve na notebooku (2011) a pak i na desktopu (2017). I při návratu jsem si prošel krátkým prostřídáním distribucí - hlavně těch, které vznikly během mé nepřítomnosti - Fedora, Ubuntu, Mint - ale pak jsem dorazil zpět ke Slackware, který jsem i historicky používal nejvíc a nejvíc mi vyhovuje.
V roce 2020 jsem přešel na architekturu ppc64le, kde jsem skončil u Void Linux PPC, protože po několika experimentech s neoficiálním portem Slackware nazvaným RiscySlack jsem ho prohlásil za prozatím nepříliš funkční. Na všech x86/amd64 a ARM strojích nicméně zůstávám u Slackware a nepředpokládám v této oblasti nějaké zásadní změny.
Co se desktopu týká, tak i tady jsem vystřídal pěknou řádku GUI: KDE, WindowMaker, KDE3, XFce, dwm, KDE4, i3, BlackBox, OpenBox. Nakonec jsem na všech počítačích přešel na starý dobrý IceWM a už skoro rok používám jen ten.
Rok narození: 1983
Bydliště: Praha
Kraj: Praha
Země: Česká
Linux používám od roku: 1999
Patička: "Zmáčkni Alt-F4 a pak Viva powerpc!" říká Technomorous.
Datum registrace: starší než 12. 7. 2003