Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Domácí desktop: SGI O2 s IRIXem a FVWM.
Tak nějak si od toho nemůžu odvyknout, Zkoušel jsem to nahradit tabletem, notebookem (Debian, Ubuntu i W7), ale zatím zůstávám u tohoto desktopu:
CPU: MIPS R10000 Processor Chip Revision: 3.4 FPU: MIPS R10010 Floating Point Chip Revision: 0.0 1 250 MHZ IP32 Processor Main memory size: 1024 Mbytes Secondary unified instruction/data cache size: 1 Mbyte on Processor 0 Instruction cache size: 32 Kbytes Data cache size: 32 Kbytes FLASH PROM version 4.18 Integral SCSI controller 0: Version ADAPTEC 7880 Disk drive: unit 2 on SCSI controller 0 CDROM: unit 4 on SCSI controller 0 Integral SCSI controller 1: Version ADAPTEC 7880 On-board serial ports: tty1 On-board serial ports: tty2 On-board EPP/ECP parallel port CRM graphics installed Integral Ethernet: ec0, version 1 Iris Audio Processor: version A3 revision 0 Video: MVP unit 0 version 1.4 AV: AV1 Card version 1, Camera not connected. Vice: TRE 1600SW Flat Panel adapter board and display.
Tiskni
Sdílej:
Trochu doufám, že můj stroj nebude chtít zahodit mě. Baterka držící čas už odešla (je samozřejmě napevno připájená na desce) a teď čekám, co bude dál
Trochu modernější stroj se přece jen občas hodí, O2 třeba moc neumí komunikovat s mými hodinkami (Bluetooth...).
Na komunikaci s Pebble mám v plánu zkusist toto: https://github.com/Hexxeh/libpebble Při troše štěstí by to mohlo zvládnout i moje Raspberry Pi, takže odklonu od O2 bych se z tohoto důvodu až tak úplně neobával.
Nefunkčnost baterky jsem zatím "vyřešil" pomocí ntpdate. Až bude víc času, tak s tím zkusím něco udělat.
Ty vogo „Kyslík“, to se už moc nevidí…
Mám doma Octane dvojku, ale poměr příkon/výkon není optimální, na běžnou práci to už asi není to pravé ořechové, nicméně stále to má něco do sebe, hlavně teda grafika.
Sem-tam si vzpomenu a říkám si, že ten vývoj jde nějak divně, když na Indigo² s 256MiB RAM a starším software bylo možné spočítat věci, co na x86-64 s novějším software, nelze ani s 8GiB RAM (a s 24GiB to trvá přibližně stejně dlouho a kvalitativně velmi podobně).
OT: Blbé je, že kdykoliv toho Octane² chci posunout musím někoho zavolat, bo je těžší než je povoleno zvedat jedno osobě