V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pro naše čtenáře jsme připravili službu, jak si mohou upravit vzhled Abíčka přesně podle svých představ. Touto možností jsou alternativní CSS styly. Tato služba je dostupná jen přihlášeným uživatelům. To má tu výhodu, že design není závislý na cookie a máte jej tudíž k dispozici na každém počítači, na kterém pracujete (škola, práce, doma, notebook, internetová kavárna...).
Pokud si chcete nastavit alternativní design, nejdříve se přihlašte. Nemáte-li u nás zatím konto, pak se zaregistrujte. Z profilu vyberte odkaz Nastavení účtu. Zde najděte sekci Nastavení účtu – zvolte odkaz změnit nastavení. Do políčka Vlastní CSS zadejte URL se stylem, který jste si vybrali nebo vytvořili. Po odeslání formuláře bude styl okamžitě použit. Pokud se vám přestane líbit a budete se chtít vrátit ke standardnímu stylu, jednoduše smažte obsah políčka Vlastní CSS.
V této části si můžete prohlédnout existující veřejné alternativní styly. Pokud chcete přidat váš styl mezi ně, dejte vědet redakci. Zároveň žádáme všechny autory stylů, aby neschovávali reklamy, je to pro nás nejdůležitější zdroj příjmů. Bez nich budeme v lepším případě stagnovat, v horším zanikneme.
Tento styl je spravován souběžně s klasickým světlým stylem, a proto je vždy aktuální.
Autor: Robert
URL: /data/kratky/pink.css
Styl je identický s tmavým stylem, vylepšuje vzhled komentářů tak, aby komentáře blokovaných uživatelů nezrušily funkčnost odkazu „Další“ vedoucí na následující nepřečtený komentář. Za inspiraci i nemalou část kódu patří velký dík Filipu Jirsákovi.
URL: http://temp.milanvit.net/abicko/styles-dark.css
Autor: Petr Zelenka
URL: http://tuhh.ic.cz/abc/moje.css
Kopie: http://skoladavid.hyperlinx.cz/abclinuxu/styly/petrzelenka.css
Kopie: http://iaeste.vsb.cz/abclinuxu/petrzelenka.css
Styl využívá rozdělení layoutu a barev a pouze přebarvuje jednotlivé prvky. Zvolená byla taková kombinace barev, která je autorovi příjemná na oči.
Autor: Ondřej Konečný
Upravil: repli
URL: http://konecny.comuf.com/abclinuxu/style/abcl.css
Nejjednodušší způsob, jak si napsat vlastní styl, je upravit si existující styl. Stačí si vytvořit soubor a vložit do něj následující řádku. Tímto načtete definici daného stylu a za ni pak jednoduše přidáte vaše změny. Například si zvýrazníte nové komentáře či zrušíte blokovaná vlákna.
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css");
Dokument vytvořil: Leoš Literák, 4.9.2005 11:58 | Poslední úprava: cynic_asshole, 11.8.2010 15:25 | Další přispěvatelé: mess, cynic_asshole | Historie změn | Zobrazeno: 457691×
Tiskni
Sdílej: