Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Zdar ;) mám dva servery, ma jednom mi ted beží jeden web. A teď bych potřeboval přesunout celou databazi na druhý server (to este zvládnu) a na prvním serveru si nějak zaznamenat veškeré dotazy např za posledních 5 minut a pak je na druhém serveru spouštet. A nebo navrhněte jiný spůsob ověření který ze serverů je pro danou databázi výkonnější. Děkuju za jakou koliv radu ;)
Zaznamenat SQL dotazy a pak jimi stroje otestovat by možná mohlo být řešením. Jak takový log vytvořit je v dokumentaci.
Osobně si myslím, že pokud ta databáze má sloužit pro web, bude lepší ji testovat právě tím webem - nakonfigurovat ho na testovanou databázi a generovat (nebo přehrávat zaznamenané) na něj přístupy. Třeba paralelní operace se tak otestují lépe než přehráváním jediného logu jediným klientem.
Asi je ten web hodně navštěvovaný, když pro něj máte vyhrazeny dva servery a potřebujete vyšší výkon databáze - gratuluji Možná by pomohla i nějaká optimalizace SQL dotazů nebo kešování.
Hele s testovani pres web je to super napad ;) sem s linuxem celkem zacatecnik :( nemoh by si doporucit neco cim by se to dalo provist? a jestly by to slo trochu podrobnejs :) vazne umim celkem velky hov** :D vym ze chci moc :) ale vazne by to moc pomohlo ;) dik
Vým, že nic nevým....
Lenine, probuď se, Lenin04 se zbláznil....
jmeter
Tiskni
Sdílej: