Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Paralelně mi běží druhý server se Slackware a rád bych windowsí server zrušil zcela, ale .... poslední a zásdní službu, kterou se mi nedaří přenést je databáze 602sql11 (účetnictví). Nejsem schopen rozběhnout. Je to .rpm balíček určený pro Suse 9.5. Převáděl jsem bálíček .rpm do .tgz, ale po jeho následné instalaci, databázi se mi nedaří rozběhnout. Nepřevádějí se nějaké instalační skripty (vytvoření uživatele 602sql aj.).
Máte někdo zkušenosti s touto databází? Jde ji provozovat i na jiné distribuci než Suse (openSuse) - jiné než .rpm ? Když ano, jak se Vám podařilo nainstalovat?
děkuji
Kdysi (před sedmi až deseti lety?) jsem na ní pracoval, a tehdy oficiální pozice byla že jsou podporovány RedHat a Suse (a tehdy nějaké BSD, ale to bylo opuštěno), Takže by rozhodně měla jít provozovat i na RH-založených distribucích - což je pořád rpm. Já ji mám funkční na FC8.
Pokud je problém v zakládacích skriptech, tak rpm -qi --script ukáže co se děje, jinak to je také v zip souboru v dokumentaci. Uživatel 602sql se tvoří před vlastní instalací, ale asi by to mělo jít i bez něj, se změnou jména uživatele v conf souboru.
...budu ještě nějaký čas to zkoušet rozjet na Slackware, ale ... jake .rpm distro pro server bys mi doporučil ? (trošku starší hardware: servrová deska Intel čip E7221, cpu celer 2,66 GHz (EMT64), paměti DDR2 bych asi dokoupil - ikdyž teď mám nadbytek systémových prostředků - momentální systém WinXP)
Podle mne by to na tom Slacku mělo jít rozchodit, dokonce o tom vidím zmínku i v helpu (to je ten zip file v distribuci).
Pokud jde jenom o nejprimitivnější spuštění serveru nad nově vytvořenou db, mělo by fungovat tohle:
zdá se, že server běží Jen je to třeba spouštět ručně, ty skripty nechtějí spustit tu databázi. Klientský program (účetní) jej našel, přihlašoval se... jen teď požaduje nové licenční číslo, patrně kvůli zkopírování databáze na jiné PC.
Doufám, že tenhle problém se mi podaří vyřešit ...
díky
Tiskni
Sdílej: