Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Přidám paměť a zkusím nějak poštělovat nastavení Postgresu, aby tu paměť používal.To uz samozrejme urobili za Teba ini, a boli to ludia, ktori do vnutornosti PostreSQL videli dost dobre.
max_connections
.
max_connection * work_mem + shared+buffers < 2/3 RAMNic slozitejsiho tam neni. PostgreSQL lze relativne dobre nakonfigurovat pomerne snadno - zaklad - server nesmi swapovat. ty 2/3 jsou orientační pro dedikovaný server. Vždy je potřeba server nějaký čas sledovat a pokusit se o optimalizaci.
fast=true
nastavenie neexistuje.
Navíc se aktivuje pouze při instalaci.Tak tomuto nerozumiem. Ziadny installation-time wizard som nikdy pre EnterpriseDB nepouzil. To je nejaka novinka? Pokial viem, EnterpriseDB "odvodi" vsetky parametre, ktore nie su specifikovane v konfiguraku, pri svojom starte. Tym sa vyrovna napr. so zmenou velkosti fyzickej RAM. Jednoducho zatial co v pripade startu PostgreSQL plati "ak je to v konfiguraku zakomentovane, pouzi hardkodovanu hodnotu", tak v pripade startu EnterpriseDB plati "ak je to v konfiguraku zakomentovane, vypocitaj vhodnu hodnotu vzhladom na environment".
A tomu, pratele, se rika neortogonalni navrh.
A kupodivu to funguje - s nicim lepsim zatim nikdo neprisel.Ale no tak, samozrejme, ze prisiel. To sa uz ale dostavame do kategorie tazkotonaznych rieseni ako napr. Oracle.
Ja bych navrhly rychlost databaze ignorovat, nijak netunit souborovy system, ale upravit aplikaci aby umela pouzivat memcached. I hodne hloupe cachovani (klic = md5, hodnota = vysledek db dotazu, data se po triceti sekundach musi nacist znovu) dotaze udelat z pomale databaze neco neuveritelneho.
"navrhl". Neumim psat.
Tiskni
Sdílej: