Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
Přidám paměť a zkusím nějak poštělovat nastavení Postgresu, aby tu paměť používal.To uz samozrejme urobili za Teba ini, a boli to ludia, ktori do vnutornosti PostreSQL videli dost dobre.
max_connections
.
max_connection * work_mem + shared+buffers < 2/3 RAMNic slozitejsiho tam neni. PostgreSQL lze relativne dobre nakonfigurovat pomerne snadno - zaklad - server nesmi swapovat. ty 2/3 jsou orientační pro dedikovaný server. Vždy je potřeba server nějaký čas sledovat a pokusit se o optimalizaci.
fast=true
nastavenie neexistuje.
Navíc se aktivuje pouze při instalaci.Tak tomuto nerozumiem. Ziadny installation-time wizard som nikdy pre EnterpriseDB nepouzil. To je nejaka novinka? Pokial viem, EnterpriseDB "odvodi" vsetky parametre, ktore nie su specifikovane v konfiguraku, pri svojom starte. Tym sa vyrovna napr. so zmenou velkosti fyzickej RAM. Jednoducho zatial co v pripade startu PostgreSQL plati "ak je to v konfiguraku zakomentovane, pouzi hardkodovanu hodnotu", tak v pripade startu EnterpriseDB plati "ak je to v konfiguraku zakomentovane, vypocitaj vhodnu hodnotu vzhladom na environment".
A tomu, pratele, se rika neortogonalni navrh.
A kupodivu to funguje - s nicim lepsim zatim nikdo neprisel.Ale no tak, samozrejme, ze prisiel. To sa uz ale dostavame do kategorie tazkotonaznych rieseni ako napr. Oracle.
Ja bych navrhly rychlost databaze ignorovat, nijak netunit souborovy system, ale upravit aplikaci aby umela pouzivat memcached. I hodne hloupe cachovani (klic = md5, hodnota = vysledek db dotazu, data se po triceti sekundach musi nacist znovu) dotaze udelat z pomale databaze neco neuveritelneho.
"navrhl". Neumim psat.
Tiskni
Sdílej: