abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 15:22 | IT novinky

    Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | IT novinky

    Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Nová verze

    Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 18:22 | IT novinky

    Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.3. 12:33 | Komunita

    Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 29
    25.3. 07:00 | IT novinky

    Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.3. 17:11 | Nová verze

    Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 11:55 | IT novinky

    Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    24.3. 11:11 | Zajímavý projekt

    Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Používáte WSL (Windows Subsystem for Linux)?
     (74%)
     (12%)
     (4%)
     (10%)
    Celkem 334 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 24.3. 06:42
    Rozcestník


    Dotaz: Verzování SQL

    29.6.2010 10:54 Gaudentius
    Verzování SQL
    Přečteno: 480×
    Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaký nástroj pro verzování mysql - myslím tím struktury. Bylo by fajn, kdyby existovalo nějaké řešení něco jako je subversion nebo git - s tím, že bych měl repozitář s sql na serveru, checkoutnul bych si novy db projekt a případné změny bych commitoval. Asi by to šlo řešit i pomocí subversion nebo gitu, s tím že bych verzoval úložiště databáze, ale někde jsem četl, že záloha databáze je konzistentní pouze dumpem a ne kopií souborů databáze. navíc kdybych svn namířil na db úložiště, tak by mi to verzovalo i obsah, ne jsem strukturu. Chtěl jsem se zeptat, zda-li s tím máte někdo nějaké zkušenosti a jest-li vůbec něco takového existuje, díky :-)

    Odpovědi

    29.6.2010 12:48 stilett
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Verzování SQL
    Mohu se zeptat, zda chcete, aby to řešení umělo automaticky měnit schéma v databázi? Zda například chcete, abyste upravil jednu instanci databáze, udělal commit a updatem druhé instance byste změnil její strukturu?

    Samotné zálohování struktury lze samozřejmě udělat tak, že si necháte pomocí mysqldump vyexportovat strukturu do textového souboru, který je ve správě SVN, a pak provedete commit. Udělat si na to skript je snadné. Ale nejde takhle udělat update. Na to je potřeba už software, který rozumí schématu DB a umí vygenerovat rozdílové DDL příkazy.

    V praxi nemám ozkoušené, ale podívejte se na http://www.deltasql.org/
    29.6.2010 13:33 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Verzování SQL
    Nikdy jsem to nepoužíval, ale můžete kouknout na LiquiBase.
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    29.6.2010 15:18 Gaudentius
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Verzování SQL
    Děkuji, prozkouším možnosti, které uvádíte :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.