Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Řešení dotazu:
Kolik zabírá jedna stránka a kolik počítáš, že jich bude v cache? Každá stránka má nejaký time to live a s tím umí memcached pracovat (a automaticky zahazovat záznamy s vypršeným TTL). Také není nutné mít ty stránky v cache všechny. Pokud se použije správná logika zahazování, tak ti tam zůstanou pouze nejvíce navštěvované stránky.
Navíc, je to cache, takže pokud se daná stránka nenajde v ní, tak se vygeneruje znovu. Tudíž nemusí být příliš velká, úplně stačí, pokud tam bude určitý podíl nejvytíženějších stránek.
V tomhle případě bude asi výhodnější použít jako cache mysql tabulku, že?
DB ten záznam v první řadě řádně zapíše na disk. A to je vždy zdržující a v případě jednoho disku i do jisté míry blokující. Zápisem cache na disk můžeš výrazně omezit provoz aplikace, jelikož se bude čekat na disk. Pokud to nepotřebuješ uchovávat, tak se DB zkus vyhnout. Paměti to bude žrát stejně, asi bys chtěl, aby se ty stránky z MySQL vraceli co nejrychleji, tudíž z RAM, takže bys nakonec přidělil MySQLd spoustu paměti. Tu, kterou bych dal memcached.
Tiskni
Sdílej: