abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    5.5. 23:22 | Pozvánky

    Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.5. 22:33 | IT novinky

    Dle plánu dnes končí služba Skype. Uživatelé mohou pokračovat v Microsoft Teams.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.5. 21:44 | IT novinky

    Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.5. 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 542 hlasů
     Komentářů: 23, poslední dnes 07:51
    Rozcestník

    Dotaz: Server pro tagování souborů

    nooneanymore avatar 8.10.2010 21:57 nooneanymore | skóre: 14 | blog: Smazano
    Server pro tagování souborů
    Přečteno: 334×
    Ahojte,

    hledám nějaké řešení pro naši pracovní skupinu, zřejmě nějaké groupware, ale v nabídkách se ztrácím a navíc se mi vše zdá jako kanón na vrabce.

    Potřebuju nějaký engine, který by sledoval změny v určených adresářích na síťovém úložišti a požadoval otagování nově nahraných souborů. Informace o štítcích by se skladovaly na mém serveru (jiný stroj), bez zásahu do adresářové struktury úložiště, které je běžně používáno. Můj server by pravidelně sledoval změny v adresářích a posílal žádosti o otagování všem mým spolupracovníkům (ti asi nebudou nadšeni, ale smíří se s tím). Ti budou moci ve webové aplikaci běžící na mém serveru jednotlivým souborům přiřadit štítky. Můj server by nabízel vyhledávač pro otagované soubory. Dále by pak na stránkách na mém serveru byly zobrazeny aktuality o nově nahraných souborech. Přesuny souborů by se asi musely identifikovat pomocí názvu a velikosti, jinak si to teď nedokážu představit.

    Je mi jasné, že takovéto prohledávání bude náročné jak pro "můj server" tak pro "úložiště", ale zdá se mi to jako nejsnazší metoda, jak přinutit kolegy k nějaké formě smysluplného sdílení dat.

    Jestli něco takového už existuje, budu rád, řeknete-li mi o tom.

    Děkuji

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 15.10.2010 20:08 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Server pro tagování souborů
    O ničem takovém jsem neslyšel, ale na mysl se mi dere git nebo jiné verzovací nástroje. Asi bude nejlepší, když si to napíšeš.

    Pokud se na server přistupuje skrz jednu či několik málo služeb, udělej sledovátko logů a nějak hezky je prezentuj (démonem plnit DB a kusem PHP vyrábět web). Nezapomeň na RSS a jednoduché filtrování (minimálně omezení na podstrom). Za večer bys měl mít hotový prototyp a pak v praxi zkusit použitelnost.

    Co na tom chceš tagovat? Nestačí udělat pořádek v adresářové struktuře?

    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.