Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
mysql> select cast(-1 as unsigned); +----------------------+ | cast(-1 as unsigned) | +----------------------+ | 18446744073709551615 | +----------------------+ 1 row in set (0.00 sec)
select cast(18446744073709551615 as signed );
sql_mode
na STRICT_ALL_TABLES
, Vám to řetězec neořízne.sql_mode
na NO_ZERO_IN_DATE
a NO_ZERO_DATE
žádné 0000-00-00 nebudou.sql_mode
= TRADITIONAL
.SET @@session.sql_mode = 'STRICT_TRANS_TABLES,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION'
(+ vypnu autocommit) - a to mně stačí a vyhovuje, ale pokud někomu vyhovuje něco jiného, nebo nechce [využívat tyto výhody TRADITIONAL
je jeho.long i = -1; unsigned long ui = (unsigned long) i;nebo-li C++:
long i = -1; unsigned long ui = static_cast<unsigned long>(i);Ad. každý si zvykne na "jinou mysql"
show create table
pg_dump
při formátu 't' nelze 2× udělat stejný soubor, při nezměněných datech či struktuře.SET @@session.sql_mode = TRADITIONAL
mu usnadní práci v MySQL a vyplatí se na nastavení prostředí se podívat, stojí to jen ½ hodiny.
Ad standard: podpora standardů je vlastnost veskrze dobrá. Např. proto, že že minimalizuje riziko chyb, protože při přechodu z jiné databáze vše funguje, jak má. Kromě toho to není věc, nad kterou by šlo "máchnout rukou", ukazuje to na kulturu a filosofii vývoje daného produktu. Není náhoda, že v mysql s její podporou standardů spousta věcí "funguje" (tzn. funguje jen za danýách podmínek a s danými omezeními), zatímco v postgresql funguje. (podotýkám, že zdaleka ne vše lze vyřešit konfigurací, např. zmatek kolem datetime typů a jejich defaultních hodnot).
Ano - neexistence unsigned v postgresu je nedostatek. Ano - ale v kolika projektech to vadí. Vzhledem k tomu, že existujou hotový extension, tak kdyby byla po tom typu poptávka, tak už je dávno přidanej. Navíc si troufnu tvrdit, že daleko víc lidí v reálu pracuje s IP adresama, než s datama, který jsou právě velký na signed, ale ještě dost malý na unsigned. Tadle nevýhoda je prostě podle mě naprosto nesouměřitelná s nedostatky mysql (níže). N
Nevím, jestli má další debata cenu, pokud myslíte, že jo, tak bych prosil o vyjádření, jaký důvod by člověk měl k použití mysql místo postgresu. Zatím jste dodal jeden snadno odstranitelný (unsigned int) a jeden, kde jde o styl práce (jestli definici tabulky získam z sql konzole nebo z commandline). Tak by mě zajímalo, jaké jiné důvody by měly být pro použití mysql. Protože pro použití postgresu je jich spousta, namátkou
- lepší podpora standardů (i po SET @@session.sql_mode = TRADITIONAL) - funkčnost triggerů a referenčních integrit - funkčnost fulltextu a transakcí - podpora CTE - podpora tabulek vracejících procedur - podpora funkčních indexů
atd... Řekněme, že jsem v pozici, kdy si vybírám databázi pro svůj nový projekt. Proč bych měl vybrat právě mysql? Důvodů, proč místo ní vzít postgresql jsem uvedl dost.
Tiskni
Sdílej: