abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1980 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: MYSQL - jak nastavit synchronizaci

    17.6.2012 17:03 Host
    MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Přečteno: 1927×
    DObrý den, jak můžu synchronizovat databáze? Jednalo by se vytvořit přesnou kopii z jednoho železa na druhé v nějakých pravidelných intervalech (řádově v 5 hodinách). Děkuji

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    17.6.2012 19:26 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Vestavenou replikaci ? Je to jednosmerna synchronizace ?

    NN
    17.6.2012 21:26 Host
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Ano, vždy to bude jen jednosmerna synchronizace. Jinak jsem nic nenasel kloudneho ke zjisteni "vestavena replikace" :( Muzes se trochu rozpovidat? :-)
    Řešení 1× (PetrHL)
    18.6.2012 08:42 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Jednoduchý návod, vymakanější návod a spousta dalších…
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    rADOn avatar 18.6.2012 11:21 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Pokud ta db neni moc velka tak staci natrubkovat mysqldump do mysql. Jinak budes muset sahnout k replikaci.
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    20.6.2012 08:15 rpajik | skóre: 18 | blog: rpajikuv_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Na tohle pozor - pokud ma mit mysqldump konzistentni vysledek, je treba celou db locknout -> muze to mit vliv na dostupnost sluzby, ktera mysql pouziva.
    20.6.2012 08:51 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Pokud je celá db v innodb, stačí parametr --single-transaction.
    20.6.2012 13:12 Host
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    A pokud mám tabulky v MyISAM?
    20.6.2012 13:28 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Pak se samozřejmě musí DB zamknout, protože myisam transakce nepoužívá. A nebo riskovat, že to nebude konzistentní. V řadě případů to nevadí, protože kdyby to vadilo, tak by se asi rovnou použil engine s transakcemi nebo úplně jiná DB.
    22.6.2012 01:45 Host
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Tak že pokud to dobře chápu, musím před použitím mysqldump celou DB zamknout? Může vůbec použít mysqldump když používám MyISAM? Poradíte prosím jak tedy na to? Ještě podotknu, že DB má velikost v řádech několika GB a neustále se do ní zapisuje a načítá se z ní... Děkuji
    25.6.2012 12:52 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    mysqldump tu databázi zamkne automaticky pokud to nezakážete. Pokud je DB tak velká, bude záloha trvat docela dlouho. Počítejte s tím, že během zálohování nic do DB nezapíše a ani z ní nic nepřečte. Možná by pro Vás bylo opravdu lepší mít nastavenu replikaci a dělat zálohu na slave, kde zamčení DB nebude mít vliv na master databázi.
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    25.6.2012 13:04 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Nebo možná by bylo lepší tu databázi zamknout a zkopírovat soubory s daty. Trvalo by to kratší dobu než použití mysqldump. Mám databázi s asi 5 miliony záznamů (tabulky InnoDB), na disku zabírá něco přes 3GB. Rychlejší je zamknout DB a zkopírovat soubory. Neomluvě o trvání případné obnovy dat. Zamykat můžete třeba takto: http://blog.redbranch.net/2010/01/12/set-mysql-to-read-only/
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    frEon avatar 25.6.2012 13:51 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    pokud chces odkopirovat tabulky, tak zamykani muze byt chyba:

    kdyz spustis flush tables with readlock, tak sice k zamceni dojde, ale az po te, co dobehnou vsechny zrovna bezici dotazy. Muze se ti tak stat, ze do tabulky xy pujde nejaky dlouhotrvajici dotaz, ty to zamknes a zacnes kopirovat. mezitim dotaz dobehne a nestesti je na svete. na to je treba dat si pozor, a bud koukat, jestli jeste neco po zamceni do db jeste zapisuje, a nebo ji rovnou na tu chvili vypnout...
    Talking about music is like dancing to architecture.
    25.6.2012 13:17 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Opravdu mysqldump defaultně zamyká? K čemu pak slouží parametry --lock-tables a --lock-all-tables? Donedávna jsme každou noc spouštěli několikahodinový dump ostré DB a systém běžel dál. Divil bych se, kdyby byly při tom tabulky zamčené.

    Jinak s dumpem slavu samozřejmě zcela souhlasím, přesně tak jsme vyřešili konzistenci dumpu :-)
    25.6.2012 13:23 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Teď když se na to ptáte tak si nejsem jistý :-). Dříve jsem měl tabulky taky v MyISAM a zamykalo mi to komplet, jen si už nepamatuju jestli jsem to musel tomu mysqldumpu říkat sám nebo to udělal automaticky. Už je to nějakou dobu, co jsem je převedly na InnoDB a používam --single-transaction případně kopie datových souborů. Pro původního tazatele, použijte tedy mysqldump s --lock-tables a záloha bude konzistentní.
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    25.6.2012 14:00 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Mělo by to fungovat tak, že se nezapisuje přímo do zamknutých tabulek, ale změny se logují mimo. Aplikace vidí data včetně změn, logy bere v potaz. Zálohování se však děje ze snapshotu.
    25.6.2012 14:11 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Takovou magii dělá přímo mysqldump? Vždycky mi přišlo, že je to jenom jednoduchý upravený klient, který sosá data z DB a nějak je formátuje.
    25.6.2012 18:51 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    mysqldump nedělá magii :), jen používá mysql, ale MySQL to zamykání má více úrovní viz níže.
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    25.6.2012 19:34 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Nedovedu si představit, že by vývojáři MySQL nevyřešili tak důležitou věc, jako je zálohování databáze za plného provozu. Mnoho databází to neumí, ale neočekávám, že by MySQL patřila mezi ně.

    Během zpracování selectu je přece také možné přidávat nová data a modifikovat záznamy. Mají to i jednodušší databáze. Dump je de facto také select.
    25.6.2012 18:49 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Je tam taková zlý nepěkná věc jménem --opt a k tomu dovětek, že --opt je „by default“ on.
    Pravděpodobně byly - tedy pro zápis, ale v režimu READ LOCAL, ale to neznamená, že nelze provádět jakékoliv insert-y.
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†
    24.6.2012 23:36 Host
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    Nikdo nic? :(
    3.7.2012 16:00 motyq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL - jak nastavit synchronizaci
    http://www.percona.com/doc/percona-xtrabackup/ pro hot backupy

    pripadne nahodit replikaci master>slave nebo master<>master

    anebo jiz zmineny mysqldump s jeho mouchama...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.