Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Nicméně ten SELECT nebyl spuštěný v transakciByl. V PostgreSQL (a v každém jiném rozumném systému s podporou transakcí) dotaz mimo transakci nespustíte.
Nebo to postgresql bere tak, že každý dotaz je vlastně transakce?Transakce se zahájí automaticky. Pravděpodobně máte v PDO nastavený autocommit, takže se pak každý příkaz provádí v samostatné transakci.
... Pravděpodobně máte v PDO nastavený autocommit, takže se pak každý příkaz provádí v samostatné transakci.Autocommit přece s PDO nesouvisí. Není to vlastnost databázového klienta, ale serveru.
BEGIN
, funguje to jako autocommit.
repeatable read
. Pokud použijete read committed
(v PostgreSQL je výchozí) nebo read uncommited
(v jiné databázi, PostgreSQL to neumí), a spustíte v jedné transakci dvakrát za sebou stejný select, může dát pokaždé jiné výsledky, pokud podkladovou tabulku mezi tím změnila jiná transakce. Když použijete repeatable read
, vidíte tabulky ve stavu, v jakém byly na začátku transakce (plus samozřejmě změny provedené aktuální transakcí).
Je to presne stejny, jako kdyz v databazi napises kursor. Pokud ti celej pobezi v jedny transakci, tak si tim muzes zajistit, ze se mezi tim data nezmeni - a samo tim taky zaridis peknou varku deadlocku.
Pokud to bude read only, není důvod, aby kvůli tomu něco deadlockovalo.
Tiskni
Sdílej: