Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
jménosouboru.exe.txt
. Následně není problém to spravovat skriptem na tři řádky.
# https://github.com/django/django/blob/5a468b4c085900ba28b7f8dfa2cb0b50d7699aa6/django/utils/text.py#L385 # zakóduje cestu aby to byl název souboru (e.g. nahradí / za -) def slugify(value, allow_unicode=False): value = str(value) if allow_unicode: value = unicodedata.normalize('NFKC', value) else: value = unicodedata.normalize('NFKD', value).encode('ascii', 'ignore').decode('ascii') value = value.replace("/", "-") value = value.replace(".", "-") value = re.sub(r'[^\w\s-]', '', value.lower()) return re.sub(r'[-\s]+', '-', value).strip('-_')
Potřebuji k nim přistupovat z WindowsChce to otervirat na voknech jednou za rok.. tak to skladovat zabalene staci ne? Skopiruje na wokna a rozbali. Tisic souboru je nic. Nazvy zustanou zachovane ;). Proto nehcapu co se resi.
Ak súbor s najdlhším menom na nejakom filesystéme máš, tak zjavne ten filesystém vie uchovávať súbory s tak dlhým menom.Píše že to má v rootu FS a nemůže to dát do podadresáře. Dostal poraděno že může soubory přejmenovat a pak přejmenovávat zpět on-demand, nebo že si může vyrobit „loopback“ a namapovat ho jako další písmenko, a pár dalších věcí, ale nijak se nevyjádřil a furt řeší jak to udělat aniž by napsal proč jsou popsané věci špatné. Na Linuxu bych ještě zvážil udělat si FUSE které bude soubory materializovat, ale těžko říct jak se tohle dělá na Windows.
Windowsy vedia vraj pracovať s cestou dlhou až 32kB. Link. Nie je jasné do akej miery je tam rozdiel medzi cestou a menom súboru. Ide len o to, či ten prístup použije aplikácia.Píše že aplikace používají náhodné staré API co to neumí.
touch `cat /dev/urandom | tr -dc a-zA-Z0-9 | head -c 255`
(na 256 už to odmítne) a pak jsem ho normálně přesouval do adresářů a šlo to.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem\LongPathEnabled
. Nevím, na co všechno to má vliv, můžeš vyzkoušet.
Tiskni
Sdílej: