Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
jménosouboru.exe.txt
. Následně není problém to spravovat skriptem na tři řádky.
# https://github.com/django/django/blob/5a468b4c085900ba28b7f8dfa2cb0b50d7699aa6/django/utils/text.py#L385 # zakóduje cestu aby to byl název souboru (e.g. nahradí / za -) def slugify(value, allow_unicode=False): value = str(value) if allow_unicode: value = unicodedata.normalize('NFKC', value) else: value = unicodedata.normalize('NFKD', value).encode('ascii', 'ignore').decode('ascii') value = value.replace("/", "-") value = value.replace(".", "-") value = re.sub(r'[^\w\s-]', '', value.lower()) return re.sub(r'[-\s]+', '-', value).strip('-_')
Potřebuji k nim přistupovat z WindowsChce to otervirat na voknech jednou za rok.. tak to skladovat zabalene staci ne? Skopiruje na wokna a rozbali. Tisic souboru je nic. Nazvy zustanou zachovane ;). Proto nehcapu co se resi.
Ak súbor s najdlhším menom na nejakom filesystéme máš, tak zjavne ten filesystém vie uchovávať súbory s tak dlhým menom.Píše že to má v rootu FS a nemůže to dát do podadresáře. Dostal poraděno že může soubory přejmenovat a pak přejmenovávat zpět on-demand, nebo že si může vyrobit „loopback“ a namapovat ho jako další písmenko, a pár dalších věcí, ale nijak se nevyjádřil a furt řeší jak to udělat aniž by napsal proč jsou popsané věci špatné. Na Linuxu bych ještě zvážil udělat si FUSE které bude soubory materializovat, ale těžko říct jak se tohle dělá na Windows.
Windowsy vedia vraj pracovať s cestou dlhou až 32kB. Link. Nie je jasné do akej miery je tam rozdiel medzi cestou a menom súboru. Ide len o to, či ten prístup použije aplikácia.Píše že aplikace používají náhodné staré API co to neumí.
touch `cat /dev/urandom | tr -dc a-zA-Z0-9 | head -c 255`
(na 256 už to odmítne) a pak jsem ho normálně přesouval do adresářů a šlo to.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem\LongPathEnabled
. Nevím, na co všechno to má vliv, můžeš vyzkoušet.
Tiskni
Sdílej: