Ubuntu pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Zástupci členských států EU se včera shodli na návrhu, který má bojovat proti šíření materiálů na internetu zobrazujících sexuální zneužívání dětí. Nařízení známé pod zkratkou CSAM a přezdívané chat control mělo množství kritiků a dlouho nebyla pro jeho schválení dostatečná podpora. Pro schválení byla potřeba kvalifikovaná většina a dánské předsednictví v Radě EU se snažilo dosáhnout kompromisu. Návrh nakonec po dlouhých týdnech
… více »Britské herní studio Facepunch stojící za počítačovými hrami Garry's Mod a Rust uvolnilo svůj herní engine s&box (Wikipedie) jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Herní engine s&box je postavený nad proprietárním herním enginem Source 2 od společnosti Valve.
Vývoj programovacího jazyka Zig byl přesunut z GitHubu na Codeberg. Sponzoring na Every.
Stejně jako GNOME i KDE Plasma končí s X11. KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Legislativně nezávazná zpráva, kterou dnes odsouhlasil Evropský parlament poměrem 493 hlasů pro ku 92 proti, kromě zavedení věkové hranice 16 let pro využívání sociálních sítí, platforem pro sdílení videí či společníků s umělou inteligencí (AI) vyzývá také k zákazu … více »
Doom v KiCadu nebo na osciloskopu? Žádný problém: KiDoom: Running DOOM on PCB Traces a ScopeDoom: DOOM on an Oscilloscope via Sound Card.
Po AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.1 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source reimplementace počítačových her Tomb Raider I a Tomb Raider II spolu s dalšími vylepšeními a opravami chyb TRX byla vydána ve verzi 1.0. Jedná se o sloučení projektů / enginů TR1X a TR2X do jednoho TRX. Videoukázka na YouTube.
Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.
laser alebo atrament ???
Můj případ - volba LASER. PROČ???
- Nepotřebuji fotokvalitní, ale rychlý, bezhlučný spolehlivý výstup a levný v nákladech na provoz (Kč na 1 stránku)
- Protože žiji ve větších městech (bydlení, práce), fotky mi levně dělají ve fotolabech (A4) či v drogeškách (ne Paradise za 1 Kč, ale na KODAK či FUJI papíry za asi 2,70 Kč za 10x15 cm fotky). například www.dm-digifoto.cz
Výše uvedeným podmínkám ink nemůže konkurovat.
Ještě k dotazu. Neptát se jakou tiskárnu, ale doplnit k ČEMU ???
Ja pouzivam tuto, sice je to iba USB, no som s nou spokojny, funguje s CUPSom na prvy pokus.
Já mám SAMSUNG SCX-4200 a jsem naprosto spokojen. Včetně dostupnosti ovladačů a Samsungovské podpory Linuxu v tomhle směru vůbec. Takže Samsung doporučuji.
Ja mam Lexmark E120n (sitova). Po siti tiskne v pohode, po USB jsem ji nezkousel. Kolega ale na ni z win nevytiskne ani po USB ani po siti
Tiskni
Sdílej: