Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Uvažuji o koupě ADSL WiFi modemu/routeru D-Link DSL-2741B a WiFi karty D-Link DWA-547. Zajímají mě vaše zkušenosti s těmito zařízeními, např. spolehlivost a kvalita a jestli by někdo nevěděl dosah modemu, nikde je nemohu nalézt. Jedná se mi hlavně o pokrytí domu (1 patrový dům, cca 4 místnosti/patro) modem by však nebyl "uprostřed" ale "v rohu" domu a o pokrytí části zahrady, cca 10-15m od domu. Karta by byla v PC umístěném na druhém konci domu.
Předem děkuji za reakce.
Nikdo?
No, nechtel jsem odpovidat, protoze nemam primo tohle zarizeni, ale mam Asus WL-500bv2 a v nem CM-9 atheros, taky jsem resil dosah; mala 2dbi antenka mi to nebyla schopna vykryt(podobne pozadavky jako u tebe). Tak jsem si koupil za nejakych 250Kc plastovou 8,5dbi indoor vsesmerku a jede to ok. Takze: jet by ti to melo, ale kup si silnejsi anteny.
To je ona:
wifi.aspa.cz/antena-pacific-vsesmer-duck-antena-8dbi-2-4ghz-rp-tnc-konektor-z87396
A nebo zkus:
wifi.aspa.cz/airlive-antena-2-4ghz-vsesmerova-10dbi-rsma-interierova-z83408
Takže jsem to nakonec riskl a zmíněné produkty zakoupil. Zatím jsem vyzkoušel pouze ten modem/router s notebookem a kvalita signálu v budově přes 3 zdi (pouze cihla) je stále vynikající (Vista zobrazuje všech 5 čárek, rychlost downloadu z internetu je dle dsl.cz 836 kB/s, což je skoro stejné, jako připojení přes ethernet. Pak jsem ještě testoval signál v kůlně/garáži (oddělená budova, přes 2 zdi (opět pouze cihla), cca 10m od domu) a signál je 4 z 5 čárek, download klesnul na něco kolem 650 kB/s. Ani nevím, jestli jsem vůbec jel přes "nko", v nastavení routeru jsem se nějak nešťoural a vše nastavil přes dodanou utilitu na CD. Pak dám ještě vědět, jaký signál bude s kartou, ale pravděpodobně bude větší, přeci jenom wifi v NB budu mít asi horší. Rychlost LAN jsem (zatím) netestoval.
Tiskni
Sdílej: