Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Uvažuji o koupě ADSL WiFi modemu/routeru D-Link DSL-2741B a WiFi karty D-Link DWA-547. Zajímají mě vaše zkušenosti s těmito zařízeními, např. spolehlivost a kvalita a jestli by někdo nevěděl dosah modemu, nikde je nemohu nalézt. Jedná se mi hlavně o pokrytí domu (1 patrový dům, cca 4 místnosti/patro) modem by však nebyl "uprostřed" ale "v rohu" domu a o pokrytí části zahrady, cca 10-15m od domu. Karta by byla v PC umístěném na druhém konci domu.
Předem děkuji za reakce.
Nikdo?
No, nechtel jsem odpovidat, protoze nemam primo tohle zarizeni, ale mam Asus WL-500bv2 a v nem CM-9 atheros, taky jsem resil dosah; mala 2dbi antenka mi to nebyla schopna vykryt(podobne pozadavky jako u tebe). Tak jsem si koupil za nejakych 250Kc plastovou 8,5dbi indoor vsesmerku a jede to ok. Takze: jet by ti to melo, ale kup si silnejsi anteny.
To je ona:
wifi.aspa.cz/antena-pacific-vsesmer-duck-antena-8dbi-2-4ghz-rp-tnc-konektor-z87396
A nebo zkus:
wifi.aspa.cz/airlive-antena-2-4ghz-vsesmerova-10dbi-rsma-interierova-z83408
Takže jsem to nakonec riskl a zmíněné produkty zakoupil. Zatím jsem vyzkoušel pouze ten modem/router s notebookem a kvalita signálu v budově přes 3 zdi (pouze cihla) je stále vynikající (Vista zobrazuje všech 5 čárek, rychlost downloadu z internetu je dle dsl.cz 836 kB/s, což je skoro stejné, jako připojení přes ethernet. Pak jsem ještě testoval signál v kůlně/garáži (oddělená budova, přes 2 zdi (opět pouze cihla), cca 10m od domu) a signál je 4 z 5 čárek, download klesnul na něco kolem 650 kB/s. Ani nevím, jestli jsem vůbec jel přes "nko", v nastavení routeru jsem se nějak nešťoural a vše nastavil přes dodanou utilitu na CD. Pak dám ještě vědět, jaký signál bude s kartou, ale pravděpodobně bude větší, přeci jenom wifi v NB budu mít asi horší. Rychlost LAN jsem (zatím) netestoval.
Tiskni
Sdílej: