Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Dobry den,
dnes jsem zapojil ADSL internet od O2. Dostal jsem k tomu ADSL modem, coz zaroven taktez funguje jako router. Bohuzel tento ADSL modem ma pouze 4 zasuvky a take ma jen jednu antenku na vysilani wifi. Proto jsem se rozhodl zapojit do hry i muj puvodni router (se tremi antenkami a dalsimi 4mi zasuvkami), ktery umistim na opacnou stranu baraku, cimz umoznim pripojeni pres wifi i v puvodne zastinenem miste. Chtel bych se zeptat, zda by bylo mozne pouzit v siti tento router a pritom nerozdelovat sit na dve domeny? Aby vsechny pocitace nalezely napriklad do site 192.168.0.0 /24? Pripadne jak...Dale bych se chtel jeste zeptat, zda existuje jiny zpusob, nez WDS (ktery znacne snizuje rychlost), jak se pohybovat s wifi zarizenim po baraku a zarizeni by se automaticky prehlasovalo do site se silnejsim signalem.
Za odpoved dekuji
Dale bych se chtel jeste zeptat, zda existuje jiny zpusob, nez WDS (ktery znacne snizuje rychlost), jak se pohybovat s wifi zarizenim po baraku a zarizeni by se automaticky prehlasovalo do site se silnejsim signalem.
Osobně to doma řeším dvěma AP, které jsou zapojeny do stejné sítě a mají nastavené stejné ESSID a stejný klíč. Když potom s notesem běhám po domě, sám si vyhledá silnější AP a v případě potřeby se na něj přehlásí. Funguje to velmi dobře jak na Windows, tak v Linuxu. Jen je třeba přístupové body na různých kanálech aby se navzájem nerušily.
Díky moc za odpověď. Nyní vše funguje jak jsem si představoval, akorát nevím, jak nastavit router. Má nastavenu adresu 192.168.0.1. Pokud si nechám vypsat pomocí ARP zařízení v síti ukáže se jeho MAC i jeho IP, ale na nastavení přes webové rozhraní se po připojení k ADSL modemu nemohu dostat. Jediná možnost je resetovat router a znovu ho celý nastavit. Pokud by nekdo věděl co s tím budu vděčný.
Za odpověď děkuji
Tiskni Sdílej: