Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dobry den,
dnes jsem zapojil ADSL internet od O2. Dostal jsem k tomu ADSL modem, coz zaroven taktez funguje jako router. Bohuzel tento ADSL modem ma pouze 4 zasuvky a take ma jen jednu antenku na vysilani wifi. Proto jsem se rozhodl zapojit do hry i muj puvodni router (se tremi antenkami a dalsimi 4mi zasuvkami), ktery umistim na opacnou stranu baraku, cimz umoznim pripojeni pres wifi i v puvodne zastinenem miste. Chtel bych se zeptat, zda by bylo mozne pouzit v siti tento router a pritom nerozdelovat sit na dve domeny? Aby vsechny pocitace nalezely napriklad do site 192.168.0.0 /24? Pripadne jak...Dale bych se chtel jeste zeptat, zda existuje jiny zpusob, nez WDS (ktery znacne snizuje rychlost), jak se pohybovat s wifi zarizenim po baraku a zarizeni by se automaticky prehlasovalo do site se silnejsim signalem.
Za odpoved dekuji
Dale bych se chtel jeste zeptat, zda existuje jiny zpusob, nez WDS (ktery znacne snizuje rychlost), jak se pohybovat s wifi zarizenim po baraku a zarizeni by se automaticky prehlasovalo do site se silnejsim signalem.
Osobně to doma řeším dvěma AP, které jsou zapojeny do stejné sítě a mají nastavené stejné ESSID a stejný klíč. Když potom s notesem běhám po domě, sám si vyhledá silnější AP a v případě potřeby se na něj přehlásí. Funguje to velmi dobře jak na Windows, tak v Linuxu. Jen je třeba přístupové body na různých kanálech aby se navzájem nerušily.
Díky moc za odpověď. Nyní vše funguje jak jsem si představoval, akorát nevím, jak nastavit router. Má nastavenu adresu 192.168.0.1. Pokud si nechám vypsat pomocí ARP zařízení v síti ukáže se jeho MAC i jeho IP, ale na nastavení přes webové rozhraní se po připojení k ADSL modemu nemohu dostat. Jediná možnost je resetovat router a znovu ho celý nastavit. Pokud by nekdo věděl co s tím budu vděčný.
Za odpověď děkuji
Tiskni
Sdílej: