Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim. Mam na stole "server" Acer altos G330 mk2, ktory obsahuje kartu LSI 8204ELP. Ako som sa uz docital, ide o tzv "fakeraid". Chcem tam nainstalovat Centos 5.2, avsak nepozna (nevidi) logicky disk,ktory som tam uz vytvoril cez jeho BIOS. Iba na strankach LSI som nasiel "driver disky" pre RHEL4, RHEL5, SLES9 a 10. Tieto mi vsak nijak nepomohli v Centose ani vo fedore a dalsich dstribuciach, ktore som skusal. V Centose som vo vupise dmesg videl kontroler, ale ziadne disky. Mozete ma prosim niekto naviest na spravnu cestu ako toto vyriesit ?
Zruste v BIOSu to pole a vypnete RAIDovy rezim, aby byly disky videt hole. V Linuxu by mela zabrat novejsi verze ovladacu LSI Fusion MPT (mptsas.c), RAID vyrobte v Linuxu softwarovy.
Dakujem za odpoved. Toto ma uz vsak v zufalstve napadlo a problem je, ze ked zrusim raid a necham tam tie disky lezat len tak, tak sa mi strati tento radic v BIO(Se z moznosti boot order. Uz z neho nenabootujem.
...a RAIDovy rezim sa zrusit neda. Jedine RAID na internom SATA radici.
No to je opravdu vypečený kousek LSI zas jednou přispěli do mlýna - no nemuseli by fušovat do řemesla zrova Promisům a podobným...
V manuálu pro rodinu MegaRAID se dá dočíst, že tyhle "MegaRAIDy 8200 series" jsou v podstatě SAS HBA z řady 1068/1068E.
http://www.lsi.com/DistributionSystem/AssetDocument/files/docs/techdocs/storage_stand_prod/sas/mr_sas_stor_ug.pdf
Když se mrknete do /drivers/message/fusion/mptsas.c , tak se tam dá najít tabulka PCI IDček. Možná mají tyhle "MegaRAIDy 8200 series" jiná IDčka, než by tenhle ovladač očekával. Pokud je to tak, snad by se to dalo spravit malým patchem.
Jiná věc je BIOS a jeho schopnost bootovat. Tohle je asi horší špekovka Pokud tvrdíte, že ten LSIčkový WebBIOS (menu Adapter Properties) neumí "vypnout RAIDový režim", tak už mnoho možností nezbývá. Hledal bych ještě něco jako "JBOD" nebo "pass-through drive" (jako RAID level), nebo zkusit udělat RAID 0 přes jediný disk (a tohle dvakrát). A zkombinovat s upraveným ovladačem mptsas.c, který to vezme jako fyzické disky.
Ještě mě napadlo, zkusit do toho flashnout BIOS od LSI 3442E-R (nebo 3041E-R), ale tam je určité riziko, že to tu kartu zabije (pokud to LSI flashovací utilita vůbec dovolí). Zas pokud ta karta nebude fungovat, je tam jistá šance, že to flashovací utilita zase opraví, pokud tam flashnete zpátky správný BIOS.
http://www.lsi.com/DistributionSystem/AssetDocument/support/downloads/hbas/sas/hardware_drivers/SASFlash_Ref_Guide.zip
Tiskni
Sdílej: