Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravim. Mam na stole "server" Acer altos G330 mk2, ktory obsahuje kartu LSI 8204ELP. Ako som sa uz docital, ide o tzv "fakeraid". Chcem tam nainstalovat Centos 5.2, avsak nepozna (nevidi) logicky disk,ktory som tam uz vytvoril cez jeho BIOS. Iba na strankach LSI som nasiel "driver disky" pre RHEL4, RHEL5, SLES9 a 10. Tieto mi vsak nijak nepomohli v Centose ani vo fedore a dalsich dstribuciach, ktore som skusal. V Centose som vo vupise dmesg videl kontroler, ale ziadne disky. Mozete ma prosim niekto naviest na spravnu cestu ako toto vyriesit ?
Zruste v BIOSu to pole a vypnete RAIDovy rezim, aby byly disky videt hole. V Linuxu by mela zabrat novejsi verze ovladacu LSI Fusion MPT (mptsas.c), RAID vyrobte v Linuxu softwarovy.
Dakujem za odpoved. Toto ma uz vsak v zufalstve napadlo a problem je, ze ked zrusim raid a necham tam tie disky lezat len tak, tak sa mi strati tento radic v BIO(Se z moznosti boot order. Uz z neho nenabootujem.
...a RAIDovy rezim sa zrusit neda. Jedine RAID na internom SATA radici.
No to je opravdu vypečený kousek LSI zas jednou přispěli do mlýna - no nemuseli by fušovat do řemesla zrova Promisům a podobným...
V manuálu pro rodinu MegaRAID se dá dočíst, že tyhle "MegaRAIDy 8200 series" jsou v podstatě SAS HBA z řady 1068/1068E.
http://www.lsi.com/DistributionSystem/AssetDocument/files/docs/techdocs/storage_stand_prod/sas/mr_sas_stor_ug.pdf
Když se mrknete do /drivers/message/fusion/mptsas.c , tak se tam dá najít tabulka PCI IDček. Možná mají tyhle "MegaRAIDy 8200 series" jiná IDčka, než by tenhle ovladač očekával. Pokud je to tak, snad by se to dalo spravit malým patchem.
Jiná věc je BIOS a jeho schopnost bootovat. Tohle je asi horší špekovka Pokud tvrdíte, že ten LSIčkový WebBIOS (menu Adapter Properties) neumí "vypnout RAIDový režim", tak už mnoho možností nezbývá. Hledal bych ještě něco jako "JBOD" nebo "pass-through drive" (jako RAID level), nebo zkusit udělat RAID 0 přes jediný disk (a tohle dvakrát). A zkombinovat s upraveným ovladačem mptsas.c, který to vezme jako fyzické disky.
Ještě mě napadlo, zkusit do toho flashnout BIOS od LSI 3442E-R (nebo 3041E-R), ale tam je určité riziko, že to tu kartu zabije (pokud to LSI flashovací utilita vůbec dovolí). Zas pokud ta karta nebude fungovat, je tam jistá šance, že to flashovací utilita zase opraví, pokud tam flashnete zpátky správný BIOS.
http://www.lsi.com/DistributionSystem/AssetDocument/support/downloads/hbas/sas/hardware_drivers/SASFlash_Ref_Guide.zip
Tiskni
Sdílej: