NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravim, hladam CPU s prijatelnou cenou a dostatocnym vykonom na virtualizovanie min. 4 max 8 OS (Virtualizovane XP, W2000 a zvysok Debian + KDE skrz najskor KVM - niesom este rozhodnuty). Ake CPU (RAM bude 4G) a ake virtualizacne riesenie zvolit? Server bude urceny pre viac ucebni v jednej strednej skole...
bude zalezet na financich, ale urcite by bylo lepsi vzit treba ctyrjadro na nizsi frekvenci nez dvoujadro na vyssi, vyhodou bude podpora HW virtualizace. Obavam se, ale ze 4GB nebudou pro 8 soucasne spustenych OS stacit, vsechny pojedou na doraz a hostitelsky PC bude swapovat. Na tolik stanic by bylo vhodnejsi nasadit bud 64bit reseni a dvojnasobek RAM nebo dva 32bit hosty. ale vsechno zalezi na narocich na jednotlivy OS.
tvrdim snad opak? mel byste si precist muj prispevek jeste jednou.. pokud je mi znamo tak 32bit operacni systemy maji omezeni v kapacite pameti coz by mohlo pri 8GB byt trochu neprijemne. co se poctu jader tyce tak na 8 stanic bych volil spise ctyrajdro, ale jak uz jsem psal bude predevsim zalezet na tom jak moc vytizeny ty stanice budou.
Xen 'Debian lenny' Dom0 32bit, aby sa znizila narocnost Dom0 na pamat (64bit systemy maju vyssiu spotrebu pamate ako 32bit vo vseobecnosti). Samotne DomU potom mozu byt ako 64 tak aj 32bit.
Pre Dom0 treba pocitat cca 128-256MB, zbytok rozhodit medzi DomU. 4GB je malo na podobne pouzitie. Skuste obmedzit pocet DomU...s tymi 4-mi by som si to este vedel predstavit.
64bit systemy maju vyssiu spotrebu pamate ako 32bit vo vseobecnostiZajímalo by mě, kdy tenhle strašák zmizí. Je pravda, že některé datové typy jsou větší, ale ta změna celkově v podstatě nestojí za řeč.
Provozuju na svem pracovnim PC s Gentoo (AMD 64 X2 5000+, 6 GB ram), ktery mi slouzi jako normalni "pracovni stanice" (KDE, Quanta, Firefox, Thunderbird, Amarok, Licq, Skype ...), 2x WinXP ve Virtualboxu. Obe dve instalace maji prideleno 1GB RAM. V teto konfiguraci hostitelske Gentoo swap nepouziva. Do prosince jsem mel pouze 2GB ram, pro virtualni stroje nastaveno pouze 512 MB ram a pokud jsem pustil oba dva virtualni stroje najednou, tak se mohl disk "zblaznit" ja swapoval - samozrejme pri prepinani mezi aplikacemi. Mam take na jednom serveru nainstalovan VMWare, tam bezi vedel sebe XP a W2000, jako host RedHat. Na nem bezi Oracle, na W2000 taky.
Situace je sice ponekud odlisna, ale pro predstavu je to dostacujici ... obdobne jako ostatni bych zcela jiste doporucil pamet nez rychlejsi procesor (pokud se musi neco omezit), mene nez 8Gb bych vubec neuvazoval, procesor nejake 4 jadro, 64 bit hostitelsky OS. Zatez na disk se pokusit rozdelit (cim mene soucasne bezicich virtualnich OS na jeden disk, tim lepe), nebo pouzit RAID. Zalezi hodne na tom, kolik virtualni OS pobezi paralelne a co se na nich bude delat.
Patrne bych zvolil nejakou 2 procesorovu desku, osadil prozatim 1 procesor, pamet, disky do RAID (nebal bych se SW RAID) a zacal bych si "hrat" . Preju hodne stesti
Tiskni
Sdílej: